Vijesti /01 ožujka 2026

Podijeli

Veljača je protekla u znaku gradskih natjecanja školskih sportskih društava, pa su ista održana u futsalu i odbojci za djevojčice te u graničaru za učenike do 4. razreda, a sve u organizaciji Školskog sportskog saveza grada Osijeka. Prvoplasirane u futsalu bile su učenice Mladosti, predstavnice ŠŠSD Jagoda bile su najbolje u odbojci, dok su u graničaru najuspješniji bili članovi ŠSD Zrinjevac.

U dvorani Jug još je 18. veljače održano natjecanje u futsalu za djevojčice na koje je bilo prijavljeno osam ekipa. Nakon susreta po skupinama, ŠSD Višnja, Slap, Mladost i Josipovac osigurali su polufinala, a nakon odigrane završnice poredak je bio sljedeći: prvo su mjesto zauzele nogometašice Mladosti pod vodstvom učitelja Krešimira Adžića, drugo mjesto ŠSD Višnja pod vodstvom učitelja Filipa Škrinjarića, dok su trećeplasirane bile nogometašice Josipovca s učiteljem Markom Totom. Sve tri ekipe osigurale su plasman na županijsko natjecanje koje se održalo 25. veljače u organizaciji ŠŠSG Belog Manastira.

Djevojčice su imale priliku natjecati se i u odbojci u kojoj je bila poprilično velika konkurencija s čak 21 prijavljenom ekipom. Sastavi osnovnih škola prvo su bili podijeljeni u sedam grupa, a sve prvoplasirane ekipe i najbolja drugoplasirana išle su kasnije u doigravanje. U konačnom poretku najbolje su bile predstavnice ŠSD Jagoda pod vodstvom učiteljice Mateje Hašček, dok su drugoplasirane bile Frankopanke s učiteljicom Mirelom Haber i obje su se ekipe plasirale na županijsko natjecanje koje će se održati 19. ožujka u organizaciji ŠŠSG Valpova.

Napeto je bilo i u graničaru na kojem su se natjecali učenici do 4. razreda. Prijavljeno je bilo 11 ekipa koje su prvo odmjeravale snage po skupinama, da bi prvoplasirane ekipe završnicu igrale kup sustavom. Najbolji su naposljetku bili predstavnici ŠSD Zrinjevac koji su nastupali pod vodstvom učiteljice Mirne Dvojak i ravnatelja Josipa Mandurića, dok su drugoplasirani bili Retfalčani pod vodstvom učiteljice razredne nastave Sanje Grubešić. Obje će ekipe ići na županijsku smotru koja će se održati 2. ožujka u Belom Manastiru.

FOTO: Školski sportski savez grada Osijeka