
Većim dijelom utakmice s Cibonom u zagrebačkom Domu Dražena Petrovića osječki su košarkaši bili u vodstvu. Imali su u nekim trenucima prednost i od 14 koševa razlike, međutim, na kraju su ipak izgubili i to prilično uvjerljivo. Bilo je 84:72 u korist Zagrepčana koji su ključnu razliku napravili u posljednjih deset minuta kada su bili puno mirniji i racionalniji na terenu. Brokeri su imali odlično prvo poluvrijeme i vodstvo kroz obje četvrtine. Uljarević je učinkovito razigravao momčad, a Miković i Primorac odrađivali uspješno svoj dio posla u smislu realizacije. U nastavku susreta Cibona je smanjila zaostatak na -5, da bi se ključne stvari počele događati četiri minute prije kraja dvoboje. Tada su Osječani zaradili dvije nesportske pogreške i domaćin se rezultatski odlijepio, što se pokazalo nedostižnim.
Osjetila se nervoza u osječkim redovima, uslijedile su sve brojnije pogreške, posebice u napadačkom dijelu igre, a protivnik je to iskoristio i na kraju slavio iako su Vrijednosnice Osijek bile bolja momčad većim dijelom utakmice. Miković je i ovaj puta bio najefikasniji sa 18 poena, Andrews je dodao 16 uz 7 skokova dok je Uljarević ubacio 15 koševa i upisao 6 asistencija.
„U drugom poluvremenu nismo ponovili dobre stvari iz prvog dijela, posebno u spuštanju lopte na raspoloženog Mikovića. Nismo više pronalazili rješenje da ga bolje iskoristimo u napadu, umjesto toga smo bezglavo driblali i time suparnika vratili u igru. Neke sudačke odluke ne bih komentirao, činjenica je da smo zajedno ušli u nervozu, prvi ja, a zatim i igrači. To nas je na kraju koštalo boljeg ishoda . Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, ali u završnih deset minuta, kombinacijom nervoze i neracionalnih odluka, omogućili smo Ciboni da nas uvjerljivo pobjedi“, rekao je trener Domagoj Kujundžić.