
Tri su kola ostala do kraja osnovnog dijela državnog prvenstva u futsalu. Osijek Kandit trenutno se nalazi na petom mjestu i ostaje veliko pitanje hoće li moći izboriti bolju i povoljniju poziciju uoči doigravanja za prvaka. Posebno u kontekstu činjenice da je četvrtoplasirana Torcida Biberon u petak navečer uspjela odigrati neriješeno s Futsal Dinamom u Zagrebu (3:3) i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na Bijelo-plave, doduše i utakmicu više…
„Nije sve isključivo u našim rukama, ali još uvijek možemo do četvrtog mjesta. Računica nam je pritom sasvim jasna: dobiti sve tri preostale utakmice! Puljani su kao i mi u nekoj slabijoj formi u posljednje vrijeme, s njima se svakako možemo nadigravati i tražiti bodove iako je činjenica da u pet posljednjih nastupa nismo pobijedili. Svakako smo očekivali više od tri poraza i dva remija u tom razdoblju, ali moramo se koncentrirati na ono što je ispred nas. Mogu reći da smo dobro trenirali tijekom stanke u prvenstvu i vjerujem da možemo odigrati kvalitetno i učinkovito. Ako bismo dobili u Puli, čemu se iskreno nadamo, produžili bismo nadu da možemo ispuniti svoj cilj do play-offa“, rekao je pomoćni trener Saša Voldin.
Osječani će u Puli zaigrati bez ozlijeđenih Petrušića i Hozjana, Gallo je suspendiran zbog crvenog kartona, a stručni stožer ne može računati niti na Ricka. Utakmica između Stanoinvesta i Osijek Kandita igra se u nedjelju, 16. ožujka, u dvorani Mate Parlov i počinje u 20 sati.