
Rukometašice Osijeka nadoknadile su zaostatak s poluvremena, preokrenule rezultat u svoju korist i na kraju s 31:28 slavile protiv Dugog Sela ’55 u susretu 13. kola Prve hrvatske rukometne lige. Povezala su sada i dvije važne pobjede, pa su uz nova četiri boda malo poboljšale stanje na ligaškoj ljestvici. Pume su trenutno na 11. mjestu, ali s 10 osvojenih bodova – jednako koliko ima i sedmoplasirana Koka, doduše s utakmicom manje.
Najavljivali smo psihološki zahtjevnu utakmicu u Dugom Selu, posebice uzimajući u obzir da je nedjeljni protivnik bio posljednjeplasirani, bez osvojenih bodova, te da nije imao što izgubiti. Počele su Dugoselke pokazivati određeni napredak u igri i iz utakmice u utakmicu im se događa da vode do otprilike 40. minute susreta, a onda protivnice iskoriste njihov pad koncentracije i preokrenu rezultat u svoju korist. Upravo tako bilo je i u nedjelju protiv Osijeka. Nakon početnog odmjeravanja snaga, domaće su igračice u 17. minuti povele s 10:7 i dovele Osječanke u nepovoljnu situaciju u kojoj moraju sustizati razliku. Pokušale su Dorićeve rukometašice odmah odgovoriti, ali tijekom prvih 30 minuta susreta nisu uspjele poravnati rezultat, pa se na odmor otišlo s 15:12 na semaforu.

U nastavku su Osječanke bile znatno bolje, motiviranije i na koncu – uspješnije. Odmah na početku drugog poluvremena napravile su seriju 7:2, pri čemu je Petra Frančić bila strijelac pet od tih sedam pogodaka, i po prvi put nakon 10. minute stekle prednost s 19:17. Sada su domaće bile te koje su morale nadoknađivati razliku i uspjele su poravnati na 20:20, no taj rezultat u 43. minuti bilo je, pokazat će se na kraju, posljednje izjednačenje na utakmici. Jednostavno, Petra Frančić bila je previše raspoložena, a domaće golmanice Lara Pudić i Veronika Mamić nisu znale kako ju zaustaviti. Bilo je neizvjesno do samog kraja, u 57. minuti na semaforu je stajalo 26:27, no osječki je sastav dao sve od sebe da kreira pobjednički niz i to mu je, na kraju, pošlo za rukom.
„Utakmicu smo dobro počeli, međutim na kraju tog prvog poluvremena smo imali -3. Loše smo se vraćale u obranu i nismo dobro realizirale sve šuteve u napadu. U drugom dijelu smo nekako skupili glave, brzinski nadoknadile zaostatak i igrale bolje nego naše protivnice. Tada smo mi bile te koje imaju +3 i protivnice to nisu mogle stići do kraja utakmice. Čestitam svojoj ekipi na ovoj važnoj pobjedi“, podijelila je Petra Frančić koja je bila apsolutno prvo ime susreta.

Postigla je Frančić čak 15 pogodaka (od 17 pokušaja!), pri čemu je iz kontre bile nepogrješiva (5/5), a tome je dodala i 6 osvojenih lopti. Leona Grgić s drugog se krila četiri puta upisala u strijelce, a Ana Vrdoljak tri puta pri čemu je, treba istaknuti, imala i važan obrambeni učinak.
Pume su sada na 11. mjestu ligaške ljestvice s 10 osvojenih bodova, jednako koliko imaju i sve ekipe do sedmog mjesta. U sljedećem će kolu ponovno na gostovanje, upravo kod jedne takve ekipe – osmoplasiranog Splita 2010 koji ima čak dvije utakmice manje. Bit će im ovo drugi međusobni susret ove sezone, a Splićanke su s 28:26 bile bolje u prvom odigranom na Zrinjevcu na samom početku sezone.