
Prvu natjecateljsku utakmicu u ovoj kalendarskoj godini odigrat će nogometašice Osijeka. U nedjelju, 3. ožujka, od 14 sati na stadionu Gradski vrt gostovat će zagrebački Agram, a riječ je o zaostalom susretu još iz 2. kola nacionalnog prvenstva. Osječanke su prve na ljestvici iako imaju dva ogleda manje u odnosu na najbližeg pratitelja, ekipu splitskog Hajduka, uz trenutnu prednost od dva boda.
Naravno da želimo ostati tu gdje jesmo, na vodećoj poziciji. Vjerujem da ćemo u zaostalim dvobojima biti maksimalni, a to onda znači povećanje prednosti na teško dostižnih osam bodova. Doveli smo neke nove igračice, isto tako došlo je i do promjene trenera, pa će ekipu umjesto Saše Kormana u nastavak sezone povesti šef Škole nogometa Miroslav Samardžić, a vidjet ćemo za dalje koga bismo mogli postaviti na to mjesto, rekao je predsjednik ŽNK Osijek Bojan Bodražić.
U odnosu na prvi dio sezone, suigračicama su se priključile Ivana Kirilenko koja je došla iz druge španjolske lige, reprezentativka Malte Maya Lucia kao i članica nacionalne selekcije Dominikanske Republike Lynette Urena Dias. Igraju na pozicijama stopera, desnog bočnog i lijevog krila, pa u klubu očekuju kako će značajno osnažiti konkurenciju u ekipi.
foto: ŽNK Osijek