
Nisu baš imale sreće nogometašice Osijeka u dvoboju s vodećim Agramom. U trećem kolu Lige za prvaka u okviru državnog prvenstva ugostile su Zagrepčanke na Gradskom vrtu I većim dijelom susreta bile u vodstvu. Pogodak za 1:0 postigla je osječka kapetanica Lorena Balić već u 8. minuti, a to je bio i rezultat prvog poluvremena u koje su Bijelo-plave odigrale vrlo dobro i sigurno te imale zasluženu prednost dok se od favoriziranih gošći ipak više očekivalo. No, u nastavku je došlo do preokreta. Agram je izjednačio preko nekadašnje kapetanice Osijeka Maje Joščak u 60. minuti i kada se činilo da će to biti i konačan ishod susreta, iz možda i prestrogo dosuđenog kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi vremena lider na ljestvici je došao i do preostala dva boda.
Šteta, imajući u vidu borbenost i veliku želju Osječani da ostanu neporažene u ovoj utakmici. Trener Robert Špehar je žalio zbog poraza, međutim, s puno je stvari mogao biti i zadovoljan što se tiče izvedbe svojih učenica.
"Po meni nije bio jedanaesterac u tim zadnjim minutama, budući da je lopta bila napucana iz blizine i pogodila u ruku našu igračicu, pri čemu nije moglo biti nikakve namjere. No, mojim djevojkama pripadaju samo pohvale za ono što su danas pokazale. Mislim da smo u prvih 45 minuta nadigrali favoriziranog protivnika te da smo čak zaslužili i pobjedu! Ono što je meni osobno najvažnije, dokazale su i sebi i našim navijačima da možemo i vrijedimo. Stoga mi je drago što su gledatelji ispratili našu ekipu pljeskom unatoč ovom nezasluženom porazu. Kao trener mogu biti zadovoljan kako rastemo iz utakmice u utakmicu. U samo nekoliko mjeseci od jedne potpuno nove ekipe stvorili smo kolektiv koji je u stanju igrati ravnopravno s Agramom koji je prepun reprezentativki i odličnih individualki. Također je bitno da držimo jaki Hajduk i opasno Međimurje na pristojnoj bodovnoj udaljenosti. Velike su to stvari za nas i optimistično nastavljamo dalje”, rekao je Špehar.
Agram vodi na ljestvici s deset bodova više u odnosu na drugoplasirani Osijek, treći je Hajduk s 31 bodom, a četvrto Međimurje ima 27.