Vijesti /26 travnja 2025

Podijeli

Osječke nogometašice dočekuju Međimurje

Nastavlja se natjecanje u Ligi za prvaka državnog prvenstva nogometašica. ŽNK Osijek je u prošlom kolu poražen od zagrebačkog Agrama u posljednjim minutama susreta (1:2), prethodno je izgubio na gostovanju kod splitskog Hajduka (2:0), a sada će odigrati utakmicu s Međimurjem na domaćem terenu. Susret u Gradskom vrtu na rasporedu je u nedjelju, 27. travnja, u 14 sati, a trener Osječanki Robert Špehar ima puno povjerenje u svoje učenice koje na travnjaku daju sve od sebe.

“Još nas peče rana od utakmice sa Agramom jer su naše djevojke ostavile srce na terenu i odigrale  najbolju utakmicu od kada sam trener. Prema prikazanom smo čak zaslužili i pobjedu. Dokazale su i sebi, a i meni kao treneru da smo na pravom putu. Iako smo znatno podmladili svoje redove, stvorili smo ekipu koja se ravnopravno nadigrava sa svima u Ligi za prvaka. Priključivanje mlađih igračica pokazuje se ispravnom odlukom i uvjeren sam da je pred nama lijepa budućnost te da neće dugo trebati da ŽNK Osijek ponovno godinama vlada hrvatskim ženskim nogometom! Utakmica u nedjelju po meni će biti još i teža nego s Agramom. Dolazi nam brza i kvalitetna ekipa, to nije upitno. U posljednja dva ogleda s njima imamo pobjedu i remi, ali znamo da nas čeka utakmica u kojoj moramo ponoviti igru i borbenost koja nas je krasila i do sada, pa i iznad toga. Nadamo se i podršci naših navijača kojih je sve više na utakmicama. Drago mi je da prepoznaju našu borbenost i dobru igru. To nam je veliki poticaj da u nedjelju probamo doći do prve pobjede u Ligi za prvaka i održimo se na drugom mjestu koje bi ove sezone bio veliki uspjeh u vrlo kvalitetnoj konkurenciji”, izjavio je Špehar.