Vijesti /06 veljače 2026

Podijeli

Lakše se diše u taboru Ženskog rukometnog kluba Osijek otkako su djevojke zaredale dvije važne pobjede i malo popravile svoje bodovno stanje. Trenutno su na 11. mjestu ligaške ljestvice, ali s 10 osvojenih bodova koliko imaju i ekipe na razdiobi do 7. mjesta. Upravo protiv jedne takve će Osječanke odmjeriti snage ovog vikenda. Ponovno će na gostovanje, ovaj put kod osmoplasiranog Splita 2010. Utakmica 14. kola Prve hrvatske rukometne lige na rasporedu je u subotu, 7. veljače, s početkom u 16 sati.

Do velikih je promjena došlo u osječkom rukometnom prvoligašu. Zoran Gotić imenovan je novim predsjednikom, Edi Adamović postao je trener U14 kategorije, dok je trenerica mlađih uzrasta Mirta Špoljarić preuzela ulogu klupske glasnogovornice.

„U nadolazećem razdoblju glavni fokus bit će daljnji rad s mlađim kategorijama, razvoj djece kroz sport te stvaranje pozitivnog i zdravog sportskog okruženja. Želimo uključiti što veći broj djevojčica u rukomet i omogućiti im kvalitetan sportski razvoj. Paralelno s tim, naš cilj je zadržati kontinuitet i osigurati nastup seniorske ekipe u Prvoj ligi“, podijelio je novoizabrani predsjednik.

Tko će nastaviti pobjednički niz?

Drugi Zoran, trener Dorić, polako sve više preuzima vođenje seniorskog sastava, iako formalno glavni trener Zdenko Kordi i dalje bude prisutan na klupi, barem na domaćim susretima. No, Dorić je jedini vodio djevojke prošlo kolo u Dugom Selu, i za pretpostaviti je da će ih povesti i ovog vikenda u Split gdje ih očekuje nešto teži i zahtjevniji dvoboj.

Upravo protiv Splita 2010 osječke su rukometašice u rujnu otvorile ovu sezonu i tada upisale tijesan poraz na Zrinjevcu s 26:28. Sjajna im je ovo sada prilika za uzvrat, ali prilika i da nastave pobjednički niz s kojim bi eventualno malo pobjegle od one opasne zone ligaške ljestvice. Splićanke jesu osme i imaju jednako bodova kao i Osječanke, no treba istaknuti kako Splićanke imaju i dvije utakmice manje, a omjer dosad odigranih im je sasvim solidan – pet pobjeda i šest poraza. U protekla dva susreta upisale su dvije pobjede, baš kao i rukometašice Osijeka, pa je pitanje kome će sada poći za rukom nastaviti taj pozitivni niz.

„Nakon dvije vezane pobjede želimo zadržati kontinuitet i nastaviti u pozitivnom ritmu. Svjesni smo da smo na domaćem terenu protiv njih poraženi, što dodatno naglašava težinu zadatka koji je pred nama. U utakmicu ulazimo s dobrim osjećajem, dobro treniramo i atmosfera u momčadi je dobra. Cilj nam je odigrati discipliniranu, odgovornu i kvalitetnu utakmicu te ostati konkurentni tijekom svih 60 minuta. Uz strpljenje, koncentraciju i pravi pristup vjerujemo da možemo doći do pozitivnog rezultata“, zaključio je trener Dorić.