
U završnom kolu Lige za ostanak Magenta lige nogometašica, ekipa Osijeka slavila je na gostovanju u Velikoj Gorici s 3:0 i u konkurenciji tri ekipe iz donjeg doma ljestvice pokazala da je mogla i trebala ipak ostvariti više u sezoni koja je upravo završena. Pogotke su postigle Lana Popić u 27., Nina Korimova u 45.+1 i Lucy Elizabeth Von Stefenelli u 78. minuti.
„Odigrale smo posljednje kolo i na najljepši način zaključile sezonu uvjerljivom pobjedom. Od prve smo minute pokazale ozbiljnost i kvalitetu u igri, što se na kraju vidi i na rezultatu. Čestitam svojim suigračicama i stručnom stožeru na velikom trudu i radu kroz cijelu sezonu. U novom prvenstvu ćemo imati velika očekivanja jer su ona uvijek takva kada igrate u ŽNK Osijek, klubu koji ima 25 titula državnih prvakinja i 20 osvojenih kupova. Svi će opet očekivati da se vratimo u borbu za sam vrh. Vjerujem da ćemo se i pojačati i konkurirati za najviši plasman jer samo mi je to logično iz naše perspektive. Uz kvalitetan rad, zajedništvo i dobru fizičku spremu, možemo ostvariti puno bolje rezultate od ovih i to ćemo i pokazati“, istaknula je mlada Marija Krunić.
Svjesni su svi u Ženskom nogometnom klubu Osijek da su očekivanja svakako bila veća od Lige za ostanak, no već sljedeća bi sezona morala biti puno bolja. Postoje neke indicije da će državnim prvakinjama stići i veća logistička podrška, što bi onda moglo uvjetovati i dosta drugih, pozitivnih stvari na samome terenu.
FOTO: ŽNK Osijek