
Neizvjesno je bilo sinoć na Zrinjevcu u utakmici 20. kola Prve hrvatske rukometne lige u kojoj su igračice Osijeka nadoknadile zaostatak od pet pogodaka, a onda u samoj završnici susreta i svladale Dalmatinku s minimalnih 26:25. Bila je to njihova druga pobjeda ove sezone nad dalmatinskim sastavom i trenutno četvrtoplasiranom ekipom lige koja im je pomogla da dodatno učvrste svoje bodovno stanje. Naime, Osječanke su ostale na devetom mjestu ligaške ljestvice, ali sa četiri boda prednosti u odnosu na deseti Zamet.
Subota je bila idealna za osječke rukometne prvoligaše. Nakon što su rukometaši Osijeka svladali Umag s 26:20, 26 golova postigle su i rukometašice koje su također na Zrinjevcu svladale bolje plasiranu Dalmatinku. I to drugi put ove sezone. Dobro su Pume otvorile ovaj susret i na krilima oporavljene Mije Jozanović postavila 5:3. Pa ipak, prvi je dio nekako protekao u ravnopravnom odmjeravanju snaga. Kad god bi se domaće igračice odvojile, gošće bi poravnale i tako je proteklo prvih 30 minuta nakon kojih su Osječanke, doduše, s minimalnom prednošću 13:12 otišle na kratki predah.
U nastavku su bolji zalet uhvatile igračice Dalmatinke, barem se tako činilo sudeći po prvih 15-ak minuta drugog dijela tijekom kojih su na semaforu postavile 16:21 i došle do svoje najveće prednosti. Bile su Pume sada u problemu, ponajviše kada uzmemo u obzir da su u ovom susretu bile bez svoje najbolje igračice i najboljeg strijelca Petre Frančić koja će duže vrijeme izbivati, ali pokazale su i ostale djevojke da su dorasle ovakvim izazovima. U sljedećih šest minuta Osječanke su zaredale pet pogodaka i u 51. minuti se, s 21:21, praktički vratile na početak. Igralo se tu gol za gol, sve do 59. minute kada je Rea Kruljac postigla, pokazat će se minutu i pol kasnije, odlučujući gol s kojim je svojoj ekipi donijela vrijedna dva boda.

„Prije svega, čestitala bih ekipi Dalmatinke na fer i korektnoj utakmici i naravno – svojim curama na pobjedi. Mislim da smo u utakmicu ušli vrlo čvrsto i sigurno, što se i vidjelo po rezultatu. Igralo se gol za gol, a onda smo u drugo poluvrijeme ušle nervozno i s puno tehničkih pogrešaka došle na -5. Mislim da smo zbog karaktera cijele ekipe izvukli rezultat i uzeli dva boda. Već nas u srijedu u Labinu čeka ekipa Rudara i nadamo se novim bodovima…“, podijelila je nakon susreta Osijekova golmanica Iva Ledenčan.
Čak deset pogodaka u domaćem je kadru upisala desno krilo Leona Grgić, dok se po četiri puta u strijelce upisala Dora Pajić. Golmanice Katarina Borac i Iva Ledenčan zajedno su skupile 10 obrana. Ovom pobjedom Osječanke su se učvrstile na devetom mjestu ligaške ljestvice i sada ih očekuje nešto ravnopravniji protivnik – šestoplasirani Rudar iz Labina s kojim su se prije par dana, u nekompletnom sastavu, susrele u osmini finala Hrvatskog kupa i iz iste ispali. Prava je ovo prilika da Pume uzvrate za isto – ponovno na gostujućem terenu.