
Gotovo je zimska stanka za nogometašice Osijeka. Predstojećeg vikenda ponovno će krenuti u borbu za prvenstvene bodove i to zaostalom utakmicom protiv Dinama koja je na rasporedu u nedjelju, 2. ožujka, na stadionu Gradski vrt s početkom u 12 sati. S obzirom da je riječ o dvoboju koji je trebao biti odigran u prvom dijelu sezone, pravila HNS-a su takva da će ovom prilikom moći nastupiti samo igračice koje su u tom razdoblju bile u kadru Bijelo-plavih. To znači da trener Robert Špehar neće moći računati na novopridošle djevojke, a to su Ukrajinke Anna Ivanova i Karyn Chuvylka te Antonia Mišura, Nikolina Klapan, Katarina Đukić te povratnica u osječke redove Klara Barišić.
„Značajno smo podmladili redove u odnosu na prvi dio sezone jer vjerujem da pratitelji ženskog nogometa i našeg kluba znaju da to više nije ekipa s kojom se ljetos krenulo u državno prvenstvo. Dobro smo radili tijekom priprema i mogu iskazati svoje zadovoljstvo prije svega željom i voljom igračica da iz dana u dan budu sve bolje. Malo su nas, doduše, poremetili izostanci naših reprezentativki: Barbare Živković, Paule Petković, Klare Žuljević, Lee Maričić i Petre Balent koje nastupaju za razne selekcije Hrvatske dok su Madison Cox i Veronica Garcia bile pozvane za nacionalnu vrstu Portorika. Idemo dalje s mladim snagama koje će predvoditi kapetanica Lorena Balić. Uzdamo se u ono što radimo, veliki motiv kojega svi imamo, svjesni da će nam trebati i vremena da bismo stasali i potvrdili se u ovom novom „ruhu“, na putu kojega smo zacrtali“,ističe Špehar.
Na ljestvici vodi Agram s 27 bodova, tri više u odnosu na ŽNK Osijek koji, dakle, trenutno ima utakmicu manje. Vrlo blizu su i Hajduk s 23 boda i Međimurje koje je skupilo 22.
FOTO: ŽNK Osijek