Vijesti /04 veljače 2026

Podijeli

I protiv vodeće Mladosti su mlade osječke odbojkašice pokazale da se mogu nositi sa svima u SuperSport Superligi. Odlično su otvorile ovaj susret 11. kola i u Domu odbojke Bojan Stranić povele s 1:0 u setovima. Hrabro su se borile, posebice kada uzmemo u obzir da su igrale na gostujućem terenu, i odvele su borbu u peti set. No, presudilo je iskustvo Zagrepčanki koje su, nakon više od dva sata borbe, opravdale ulogu favorita i slavile s 3:2 (23:25, 25:16, 25:23, 19:25, 15:8).

U poprilično ravnopravnom tonu otvorena je ova utakmica, da bi Osječanke sredinom seta poenom raspoložene Lucije Šoš došle do nešto osjetnije prednosti s 15:12 koju su potom, više-manje uspješno, održavale do samog kraja prve dionice. Mladostašice su zaprijetile u samoj završnici kada su došle na 19:20, no Osječanke su uzvratile s tri uzastopna poena i, samo par minuta kasnije, završile prvi set u svoju korist. Svjesne da će se morati dobrano pomučiti i da neće tako lako do bodova protiv Osijeka, domaće su igračice nešto motiviranije i borbenije otvorile drugi set u kojem su povele s 11:4 i vrlo brzo, u svega 20 minuta, izjednačile na 1:1 u setovima, a onda u trećem setu i preokrenule na 2:1. No, Filipaševe igračice i dalje se nisu dale otpisati. Početkom četvrte dionice zaredale su blokove i asove, pa povele s 11:7, i ponovno dovele vodeći sastav u nepovoljnu situaciju. S uvjerljivih 25:19, Osječanke su izjednačile na ukupnih 2:2 i odvele dvoboj u peti set u kojem su držale priključak do sredine (8:6), no domaće su zatim napravile seriju 7:2, i nakon dva sata borbe došle do pobjede.

„Odigrale smo sjajnu utakmicu i mislim da trebamo biti ponosne na prikazanu igru. Naravno, ostaje žal za petim setom, u kojem je iskustvo Mladosti prevladalo. Vjerujem da ovakvom igrom možemo svladati svaku ekipu u ligi, što smo ove sezone već i pokazale. Nedostaje nam još malo konstantnosti, a ona dolazi s iskustvom“, započela je Lucija Šoš koja ove sezone prikazuje sjajne partije.

Lucija Šoš je drugi najbolji poenter lige

Sa samo 16 godina mlada hrvatska reprezentativka postala je jedna od nositeljica igre u ŽOK Osijek. Protiv Mladosti je imala 32 osvojena poena i trenutno je, s ukupno 185 poena, drugi najbolji poenter lige.

„Zadovoljna sam svojom odlukom prelaska u Osijek. Dobro sam kliknula s trenerom i ekipom te imam povjerenje u njih, a mislim da i oni u mene. Zahvalna sam na minutaži koju dobivam ovdje, kao i ulozi u ekipi koju nosim“, dodala je Šoš koja igra na poziciji dijagonale.

Osječke odbojkašice i dalje ostaju na osmom mjestu ligaške ljestvice s osam osvojenih bodova. U sljedećem će kolu igrati protiv devetoplasiranog Dubrovnika, a utakmica je na rasporedu u subotu, 7. veljače, u Gradskom vrtu.