
Rukometašice Osijeka potvrdile su ostanak u elitnom razredu hrvatskog rukometa. U najbitnijoj utakmici sezone, u posljednjem 26. kolu, svladale su ekipu Dugog Sela ’55 s 33:25 i natjecateljsku godinu završile na desetom mjestu ligaške ljestvice s 22 osvojena boda.
Svjesne su bile osječke rukometašice da ovaj susret moraju dobiti žele li sačuvati prvoligaški status. S tim na umu su vrlo motivirano krenule već od prve minute i brzo stekle prednost 6:1. Kad god bi gošće pokušale ozbiljnije zaprijetiti, Osječanke bi disciplinirano odgovorile i tih pet pogodaka prednosti uspješno su održavale tijekom cijelog poluvremena. Tek je pri isteku 30. minute Lina Cvitanović uspjela realizirati sedmerac i postaviti 16:12 s kojim se otišlo na kratki predah.
U drugom je dijelu osječki kadar predvodila sjajna Mia Jozanović koja se proteklih mjeseci oporavljala od operacije koljena. Mia je postigla 8 od osječkih 17 golova u drugom poluvremenu i nosila svoju ekipu do nove i ,na koncu, presudne pobjede. Raspoložen je bio i ostatak osječkog sastava, pa su djevojke bez ikakvih problema odradile ovu utakmicu i vrlo rano potvrdile da će bodovi ostati na Zrinjevcu. A, Osijek u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi.

„Prvenstvo je došlo do kraja. Očekivali smo da će nam ova zadnja utakmica biti malo teška. Bez obzira što je Dugo Selo zadnje i bez bodova, igraju dobro i poletno te im čestitam na borbi do samog kraja. S druge strane čestitao bih svojim curama na zasluženoj pobjedi i što su dale zadnji atom snage, želje i volje u vrlo bitnim trenucima kada smo se odvojili u utakmici i zaključili ju. Sezona je završila tako da se zahvaljujem svima, svim kolegama koji su surađivali sa mnom i upravi. Ovu sezonu zatvaramo i okrećemo se novoj“, istaknuo je Osijekov trener Zoran Dorić.
Dorić je tijekom sezone postupno preuzeo Osijekovu klupu na kojoj mu je ostao pomagati dotadašnji trener Zdenko Kordi. I, zajedno su, dakako uz pomoć igračica, potpisali ostanak kluba u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi. Što se tiče ovog posljednjeg susreta, najefikasnija je bila Jozanović s 11 postignutih pogodaka, dok je Petra Frančić dodala devet. Golmanice Iva Ledenčan (9) i Katarina Borac (6) zajedno su upisale 15 obrana i dale veliki doprinos osvajanju ovih bodova. Inače, Pume su sezonu završile na desetom mjestu ligaške ljestvice s 22 osvojena boda i učinkom od 11 pobjeda i 15 poraza.