
Gotovo je finale i Hrvatska ima novog prvaka u futsalu. To je momčad Novo Vrijeme koja je u odlučujućoj, petoj utakmici play-offa svladala MNK Osijek Kandit rezultatom 5:1. Tako je finalna serija završila omjerom 3-2. Sve je ovaj puta bilo u znaku Makarana koji su furiozno otvorili dvoboj pred svojim navijačima. Brzo je Arthur pogodio vratnicu, da bi u 4. minuti domaćin postigao čak dva pogotka. Prvo je Lennon iz voleja matirao Ditana koji nije baš najbolje reagirao, a odmah zatim zabio je i Savio. Nešto kasnije je Lima naciljao gredu, a Osječani su mogli učiniti više preko Petrušića koji ipak ne pronalazi put do mreže kada se našao ispred Baškovića. Još jednom je okvir gostujućih vratiju pogodio i Savio, pri čemu se iskazao talijanski čuvar mreže na vratima Osijeka. U 18. minuti udarac Galla je uspio obraniti Bašković, ali je na odbijenu loptu natrčao Rick i zabio za 2:1.
Hozjan je imao šansu za izjednačenje, no ipak nije poentirao, da bi na drugoj strani Novo Vrijeme stiglo do povećanja vodstva. Strijelac je u 28. minuti bio sveprisutni Jelavić. U 33. minuti svoj je drugi pogodak postigao Savio i bilo je sve izvjesnije da će uslijediti veliko slavlje novog prvaka. U završnici se domaći vratar iskazao s dvije, tri odlične intervencije, da bi konačan ishod postavio Lennon kada je sa svoje polovice pogodio praznu mrežu.
Iza Osječana je svakako odlična sezona
U svakom slučaju, ovaj puta je Novo Vrijeme bilo bolje i nitko u osječkim redovima nije imao nikakvu primjedbu na njihovu zasluženu pobjedu.
“Mislim da su Makarani uvijek bili brži na lopti, bili su borbeniji. Primili smo dva gola unutar pola minute, a tako se ne mogu pobjeđivati ovakve utakmice. Novo Vrijeme je zasluženo slavilo. Ovakva atmosfera kakvu smo večeras imali je nešto sjajno za futsal i volio bih svaki puta igrati u takvom ambijentu. U ovom trenutku smo tužni jer smo izgubili finale, no kada se slegnu dojmovi treba biti realan i zaključiti da smo imali sjajnu sezonu. Prva je ovo sezona novog projekta za Osijek Kandit, a mi smo došli na korak do naslova prvaka. Ne zaboravimo da smo imali jako naporno doigravanje protiv Torcide, Dinama i na kraju Novog Vremena. Kada se sve sagleda mogu čestitati svojim dečkima koji su ove sezone zaista ostvarili veliki uspjeh”, rekao je Carmine Tarantino.
Logično je da su Osječani očekivali više, pokazali su više puta u ovome doigravanju da su spremni za velike stvari, međutim, u subotu navečer ipak nije išlo…
“Razočaranje je veliko. Došli smo ovdje pobijediti, no nismo uspjeli to ostvariti. Danas je publika bila njihov šesti igrač, kao što je i nama bila naša u prethodne dvije utakmice. Sretniji, spretniji i bolji je na koncu slavio, treba to reći. Čestitam Makaranima na pobjedi, a na nama je da se odmorimo i okrenemo sljedećoj sezoni, kada će nas svi respektirati. Iduće sezone opet napadamo naslov prvaka”, istaknuo je Filip Petrušić.