Vijesti /18 ožujka 2026

Podijeli

 Grad Osijek ugostit će hrvatske brončane rukometaše. U sklopu tzv. EHF tjedna tijekom kojeg će dio reprezentacija igrati susrete 2. kola doigravanja za Svjetsko prvenstvo 2027. godine, a na koje je Hrvatska osvajanjem trećeg mjesta na EURU osigurala izravan odlazak, hrvatski će reprezentativci ugostiti Švicarsku i s njom odigrati dva prijateljska ogleda. Prvi je u Zadru i igrat će se sutra, 19. ožujka, dok drugi dvoboj slijedi dva dana kasnije, odnosno 21. ožujka u 17 sati u rasprodanoj dvorani Gradskog vrta.

Hrvatska rukometna reprezentacija trenutno se s izbornikom Dagurom Sigurdssonom nalazi u Zadru gdje će sutra, 19. ožujka, odigrati prvi prijateljski susret sa Švicarskom. To je zapravo uzvrat nastavno na dva prijateljska ogleda koja su Hrvati i Švicarci međusobno odigrali krajem listopada i početkom studenog prošle godine. Izbornik je na ovo okupljanje pozvao 23 igrača, a uz 20 onih koji su osvojili europsku broncu, na popisu su se još našli i Marin Šipić, Leon Ljevar i Patrik Martinović. Pa ipak, dio njih su spriječile ozljede i privatni razlozi, pa je Sigurdsson ostao bez već navedenog Šipića, Matea Maraša, Tina Lučina i Marka Mamića koji je dobio slobodno zbog prinove u obitelji. Izbornik je iskoristio tu priliku pa naknadno pozvao još tri mlada igrača – lijeve vanjske Tea Popovića (RK Poreč) i Jana Kovačeca (Roomz JAGS Voslau, Austrija) te vratara Tonija Matoševića (RK Zagreb). Oni će ovog tjedna trenirati s reprezentacijom, a možda i debitirati ako se ukaže prilika.

Nakon susreta u četvrtak, reprezentativci će ostati još jedan dan u Zadru i odraditi trening, a onda će u subotu ujutro charterom otputovati za Osijek zajedno sa švicarskim sastavom. Osječka je dvorana već odavno rasprodana i Slavonci će sigurno na svoj prepoznatljivi topli i veseli način ugostiti naše brončane!