
Već je nekoliko susreta Osijekov trener Frano Veraja nazivao utakmicama sezone, no činjenica je da će ona prava utakmica sezone, ključna i prijelomna, uslijediti tek ovog vikenda. U sklopu posljednjeg 10. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, osječki će rukometaši na Zrinjevcu ugostiti Bjelin Spačvu iz Vinkovaca. I slavonski derbi bit će odlučujući jer Verajina momčad mora pobijediti ako želi sačuvati premijerligaški status i izbjeći dodatne kvalifikacije za ostanak. Utakmica je na rasporedu u nedjelju (sutra) s početkom u 19 sati.
Dobri stari znalci. Upravo takvi su rukometaši Osijeka i Spačve koji su već u nekoliko navrata izmiješali svoje redove i koji tijekom svakog pripremnog razdoblja odigraju barem jednu prijateljsku utakmicu. Dobro se poznaju, geografski su susjedi u Premijer ligi, a nekolicina njih su i prijatelji. Pa ipak, u nedjelju će na 60 minuta to sve nestati i jedino što će vrijediti su bodovi. Oni koji bi mogli biti presudni i koji će odlučiti hoće li Osječani morati u dodatne kvalifikacije za ostanak u najvišem rangu hrvatskog rukometa. Vinkovčani su pak, što se toga tiče, posve bezbrižni jer su u puno boljem izdanju odigrali ovaj drugi dio sezone. U devet odigranih susreta, vinkovački je sastav upisao šest pobjeda, pri čemu su slavili u svim domaćim utakmicama i jednom na gostujućoj u Poreču. Osijek je s dvije pobjede manje još uvijek u onoj opasnoj zoni i u nedjelju će se morati dokazati pred domaćim navijačima.

„Iznimno nam je bitno sutra pobijediti i upisati i ta zadnja dva boda jer bi nam to donijelo osiguranu jesen u Premijer ligi. Što se Spačve tiče, radi se o ekipi koju dobro poznajemo jer smo s većinom igrača igrali zajedno, što su Vinkovcima, što u Osijeku, tako da mislim da nema nikakvih nepoznanica. Mislim da smo u prvom susretu i pokazali da smo, barem većinu utakmice, bili bolja ekipa, ali smo zbog svojih pogrešaka u zadnjih deset minuta nažalost ispustili pobjedu. S obzirom da smo u nedjelju na Zrinjevcu i da smo u širem sastavu negoli smo bili u Vinkovcima, mislim da se nemamo čega bojati ako budemo na razini na kojoj smo bili većim dijelom ove sezone. Za ovu utakmicu nije potreban nikakav dodatni motiv za sve nas i ne sumnjam da ćemo u nedjelju pokazati da smo trenutno kvalitetnija ekipa od vinkovačke“, najavio je Osijekov srednji vanjski Domagoj Nedić koji se polako vraća na parket nakon ozljede koljena.
Nedić je također svojevremeno nosio dres Spačve, baš kao i njegovi današnji suigrači Tomislav Babić, David Čičak, Karlo Vašarević, Matko Bolanča i Noa Mandić. S druge strane, u vinkovačkom su dresu sada Sandro Kolar i Bruno Vuković koji su ranije tijekom svoje karijere bili članovi Osijeka. Puno je tu poznanstava i prijateljstava, ali sutra će na 60 minuta to postati rivalstvo. Baš kao i ranije ove sezone, još u 5. kolu kada su Osječani gostovali u Vinkovcima gdje su, nakon poprilično ravnopravne utakmice, tijesno poraženi s 30:29. Sutra, dakako, žele uzvratiti za to i osigurati svoju petu uzastopnu premijerligašku sezonu. I dobra je vijest da tu ovise sami o sebi i svom rezultatu.