Vijesti /25 veljače 2025

Podijeli

Osječani na Maksimiru traže put do polufinala Kupa

Nakon neugodnog poraza u prvenstvenoj utakmici s Hajdukom, nogometaše Osijeka u srijedu, 26. veljače, očekuje još jedan težak ispit, ponovno u gostima. Riječ je o četvrt-završnici SuperSport Hrvatskog kupa u kojem će Bijelo-plavi odmjeriti snage s Dinamom na Maksimiru. Utakmica u večernjem terminu počinje u 19,45 sati, a Osječani će morati pokazati puno više nego na Poljudu ili u domaćem derbiju s Rijekom, ukoliko žele proboj u polufinale najmasovnijeg nogometnog natjecanja u državi.

„Prije svega smo dužni i sami sebi i navijačima dokazati da smo dostojni nositi ovaj dres. NK Osijek ima svoju težinu u hrvatskom nogometu i uvijek će to imati. Ne smije se taj ugled olako prosipati. U zadnje vrijeme nismo baš na razini rejtinga ovoga kluba, moramo si to priznati i potruditi se da to promijenimo. Prije svega pristupom trebamo pokazati da želimo okrenuti situaciju i dati sve od sebe da to i napravimo“, izjavio je kapetan Vedran Jugović.

Možda je olakšavajuća činjenica u tome što i Dinamo igra s puno oscilacija te je u prošlom kolu također doživio težak poraz, u gostima kod vodeće Rijeke. No, znamo da Modri imaju neupitnu individualnu kvalitetu i ne znamo koliko je realno očekivati da ponove tako slabo izdanje. S druge strane, Osijek je već dvaput ove sezone bio rezultatski uspješniji od Dinama, što ulijeva nadu da bi se to moglo dogoditi i treći puta…

„Oni nisu naviknuti biti u ovakvom zaostatku što se tiče Lige, sigurno ih je uzdrmao težak poraz na Rujevici, ali su nebrojeno puta pokazali da se izdignu iznad svega, uostalom godinama su u pobjedničkom ritmu. Kup je uvijek specifično natjecanje gdje ne možeš nikada unaprijed upisati prolaz, posebno u utakmicama ovog intenziteta. Uvijek je to derbi, tako je i sada. Nismo se iskazali u zadnje vrijeme, daleko od toga, ali nam upravo ovaj dvoboj može sve preokrenuti u pozitivnom smislu. Nadamo se tomu“, zaključio je naš kapetan.

FOTO: Nk Osijek