
Bio je to još jedan malonogometni spektakl na Zrinjevcu! Navijači su u “nakrcanoj” dvorani, u kojoj je ionako visoka temperature gotovo dosegnula točku usijanja, ponovno stvorili takvu atmosferu o kojoj će se zasigurno još dosta pričati među osječkim ljubiteljima sporta. Osijek Kandit je nakon produžetaka slavio s 3:2 i u finalnoj seriji play-offa stigao do izjednačenja 2-2, tako da će o prvaku odlučivati majstorica u Makarskoj.
Osječani su rano poveli, već u 4. minuti kada je Pandurević jakim i preciznim udarcem matirao Baškovića. Imao je domaći kapetan još dvije vrlo izgledne situacije, no nije došlo do povećanja prednosti nego je Novo Vrijeme u 9. minuti izjednačilo preko Savija. Veliku je šansu za Osječane propustio Dener, ali su i Makarani mogli do novog pogotka preko Lime koji je pogodio vratnicu, a nešto kasnije zabiti je mogao i Lennon. U drugom poluvremenu rezultat su mogli promijeniti Pandurević u dva navrata i Šalaj, dok su na suprotnoj strani izgledne prigode imali Jelavić i Lima. U 29. minuti Lima je prošao po lijevoj strani i matirao Ditana za 1:2. No, čim se krenulo s centra domaćin je stigao do poravnanja. Rick je petom asistirao Duvančiću koji je loptu poslao u bliži kut i sve je ponovno vraćeno na početak. U nekim verbalnim prepucavanjima s osječkim navijačima iza svoje klupe, Makarani su povukli nepopularan potez i predvođeni trenerom Božovićem nakratko iz protesta napustili teren i otišli u svlačionicu uz bučno negodovanje s tribina, ali se situacija brzo primirila i susret je nastavljen bez incidenata.
Gallo oduševljen navijačima, ispunila mu se velika želja
Ogromnu je šansu imao Dener, međutim, domaći su tada ostali bez pogotka kojeg su praktički svi već “doživjeli”, no Bašković je fantastično reagirao na gol-liniji. Utakmica je otišla u produžetke, a Osijek Kandit je do nove prednosti stigao u 44. minuti. Hozjan je proigrao Sesara koji je slijeva uputio neobranjiv udarac i lopta je završila u mreži. Jelavić i Lennon potom ne uspijevaju dodatno zakomplicirati stvari da bi u pretposljednjoj minuti Bijelo-plavi napravili šesti akumulirani prekršaj, ali Jelavić nije svladao Ditana iz tog deseterca. Nedugo iza toga osječki je vratar sa svojih vratiju ciljao prazan suparnički gol, a lopta je pogodila gredu, uz puno sreće za goste.
“Navijači su nam bili šesti igrač! Atmosfera je bila iznad svega. Sama je utakmica bila dosta tvrda, protivnika smo dočekali s respektom, ali smo ga još jednom pobijedili i sada nam zapravo slijedi finale ovoga finala. Morat ćemo se ponovno “resetirati” i dobro pripremiti za odlučujuću utakmicu u Makarskoj. Možemo pobijediti i mi i oni, bit će neizvjesno kao i do sada. Umorni smo to je sigurno, ali su i oni u istom stanju. Nadam se da ćemo se kući vratiti s titulom”, rekao je Brazilac Gallo.
“Osijek je postao moj dom”
Iskusni je “hakler” prošao dosta toga u karijeri, igrao na najvišoj razini futsala, ali je nešto posebno želio naglasiti:
“Igrao sam finale u Španjolskoj, isto tako i u Azerbajdžanu, također i u Indoneziji i svom Brazilu, ali ovo je nešto sasvim drugačije. Ljudi znaju napraviti spektakl. Osijek je sada moj dom. Kažem, bio sam i igrao u mnogim državama, ali ovdje je u ovom doigravanju atmosfera i za mene nedoživljena. Ovi ljudi zaslužuju titulu prvaka! Kada me je trener Tarantino zvao da dođem u Osijek koji mi je bio potpuna nepoznanica, rekao sam mu: ok, doći ću. No, imam jedan uvjet. Želim igrati u momčadi koja će se boriti za naslov. Sada se potvrđuje da sam dobro izabrao”, zaključio je Gallo.