
Rukometaši Osijeka od 25. listopada nisu osvojili bodove u gostima. I to će tako i ostati, barem što se ove sezone tiče, jer su na svom zadnjem gostovanju također poraženi od pretposljednje momčadi. U sklopu 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, bolji je bio Varaždin 1930 koji je slavio s 32:22 i tako si produžio nade o izbjegavanju direktnog ispadanja u niži rang. Osječani su si pak produljili strepnju o mogućnosti dodatnih kvalifikacija i morat će sljedeći vikend pobijediti Bjelin Spačvu ako to žele izbjeći.
Mogli su si Osječani olakšati eventualnom pobjedom i znatno rasterećeniji dočekati sljedeće, posljednje kolo na Zrinjevcu. Utakmica je, međutim, od samog početka otišla na drugu stranu. Varaždinci su od prve minute krenuli motivirano, borbeno i agresivno, pa su već u 8. minuti imali 6:2. Verajini su rukometaši, doduše u nekompletnom sastavu jer su u Osijeku ostali Tomislav Babić i Domagoj Nedić, pokušali uzvratiti i nadomjestiti tu razliku, ali što god da su pokušali – nije išlo. Teško su savladavali raspoloženog Marina Šutala koji je na protivničkom golu na kraju skupio 12 obrana, dok osječka obrana, a i napad, ovog puta nisu bili na potrebnoj razini. Domaći su tako nakon prvih 30 minuta igre već imali 8 pogodaka prednosti i sa 17:9 otišli u svlačionice.

U nastavku je borba bila nešto ravnopravnija, ali Osječani su previše zaostajali da bi to mogli nadoknaditi. Promašili su ukupno četiri sedmerca, pri čemu su se mijenjala tri izvođača, a uz to i nekoliko zicera. Cilj je bio savladati Varaždin i osigurati siguran ostanak u ligi, ili barem izgubiti manje od 6 pogodaka razlike u slučaju da momčadi na kraju sezone budu imale jednaki broj bodova pa se budu gledali međusobni omjeri (nap.a. Osijek je u prvom susretu savladao Varaždin 32:26). Ništa od toga nije im pošlo za rukom i osječki će rukometaši strepiti do zadnjeg kola u kojem će u slavonskom derbiju morati savladati Bjelin Spačvu iz Vinkovaca ako žele sačuvati premijerligaški status.
„Od početka je to bila jednosmjerna ulica. Čestitke ekipi Varaždina na odličnoj utakmici danas. Kako smo mi odigrali protiv njih u Osijeku, tako su oni možda još i bolje danas odigrali. Mi nismo bili kompletni, međutim to nije izgovor za ovo. Imali smo dosta tehničkih pogrešaka, promašenih zicer i penala. Mijenjali smo tu i izvođače, pokušali smo naći nekoga tko će zabiti barem dva zaredom. Ali, nisu penali ti koji su presudili utakmicu. Bila je to loša obrana, nismo danas bili pravi. Nekako smo apostrofirali ovu zadnju utakmicu kao najbitniju, pa je možda i glava bila tjedan dana ranije u Osijeku. Svojim dečkima želim da se što prije oporave, zaborave ovo i da se dobro pripremimo za Spačvu i izbjegnemo bilo kakav mogući problem“, istaknuo je Osijekov trener Frano Veraja nakon susreta.

Njegova se ekipa sada nalazi na šestom mjestu ligaške ljestvice sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i sedmi Zamet. Moslavina je osma s 15, Varaždin deveti s 14, a Umag deseti s 13 bodova. Zamršena je situacija u donjem dijelu ligaške ljestvice, a Osječanima je cilj izbjeći sedmu ili osmu poziciju koja će uskoro voditi u dodatne kvalifikacije s jednom od drugoplasiranih momčadi iz dvije skupine Prve hrvatske lige. I za to moraju savladati Spačvu.
„Zadnje kolo međusobno igraju Zamet i Varaždin, to će biti bitna utakmica i naša sa Spačvom. Spačva je pobijedila Metković pa vjerujem da će rasterećenija doći u Osijek, ali nama je od početka drugog dijela sezone cilj dobiti pet domaćih utakmica. Četiri smo pobijedili, ja se nadam da ćemo i petu“, zaključio je osječki trener s kalkulacijama.