
Pisali smo o propuštenim prilikama Bijelo-plavih u prvenstvenoj utakmici sa Šibenikom, a nakon četvrtka i europske utakmice protiv Zire, možemo zaključiti kako su Osječani baš pravi pehisti. Imali su pobjedu na dlanu, držali bez ikakvih problema vodstvo od 1:0 sve do posljednje minute sudačke nadoknade, praktički do završnih sekundi ovoga susreta. I onda je protivnik iz kaznenog udarca, kojega je skrivio dekoncentrirani Duarte, stigao do izjednačenja i bitno pokvario raspoloženje igračima, stručnom stožeru i navijačima Osijeka. Gol Antona Matkovića iz 38. minuti na idealnu asistenciju Bukvića nije bio dovoljan za pobjedu, pa će i uzvrat u Bakuu biti puno teži i neizvjesniji.
Teško je prihvatiti istinu da nismo pobijedili iako smo vodili do 94. minute. Govore nam sada što niste „krali“ vrijeme i zadržavali, ostali ležati na travi, drugi nam poručuju da se to tako ne radi jer nije sportski, a eto – završilo je ovako. Mogu samo reći da smo se borili baš od prve do posljednje minute i da nam nitko ništa ne može prigovoriti. Nepravda je da ovu utakmicu nismo dobili, ali idemo i u Azerbajdžan pokazati da smo bolji od njih i izboriti plasman u sljedeći krug, rekao je Matković.
Druga je utakmica idućeg četvrtka u Bakuu i sigurno je da će osječki nogometaši biti na velikom iskušenju. Posebno sada, kada u sastavu više nema najboljeg igrača Miereza koji se odlučio na odlazak iz grada na Dravi i potpisat će za klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Osim toga, pojavili su se problemi s ozljedama Guedesa i Mkrtchyana, tako da se Coppitellinašao u problemima koga postaviti u momčad. Prije odlaska u Azerbajdžan, Osječani imaju domaći derbi s Dinamom u nedjelju navečer, tako da je za očekivati opet lijepo ispunjenu Opus Arenu.