
Nije vikend bio uspješan za nogometaše Osijeka. Izgubili su od Varaždina na svom terenu, a nije im na ruku išao ni rezultat iz Pule gdje je konkurent Vukovar ostvario prvu gostujuću pobjedu i približio se Bijelo-plavima samo na četiri boda. Kada se sve stavi u kontekst da Osječani u 31. kolu gostuju kod Hajduka, a da će Vukovarci dočekati Goricu u Gradskom vrtu, jasno je da ne može biti ni najmanje opuštenosti na Opus Areni. Naprotiv, situacija je takva da se iz momčadi mora izvući maksimum u preostalim utakmicama do kraja sezone. Stoga će Osijek i ovoga utorka na Poljudu (18,45 sati) morati tražiti bod(ove), kao što je to nedavno bio slučaj u Rijeci. Bez obzira što Hajduk čvrsto drži drugu poziciju i dosta dobro izgleda pod Garcijom. Neće Radotić ovaj puta moći računati na sedmoricu ozlijeđenih igrača (Shopov, Toure, Karačić, Jurišić, Matković, Barišić i Teklić), ali će i domaćin biti oslabljen, posebno izostankom svog kapetana Livaje.
„Livaja je već godinama jedan od najboljih igrača Lige, ako ne i najbolji, međutim, dojam mi je da je kolegi Garciji, koliko sam ga upoznao kroz rad u Istri i Hajduku, u ovim okolnostima čak možda i nešto lakše prenijeti momčadi neke svoje ideje. Vidim da nema ni Krovinovića, a što se tiče Šege i Sigura ipak ih očekujem. Imaju oni dovoljnu širinu, tako da nas sigurno čeka zahtjevan protivnik. Također, spremni smo i na moguću promjenu sustava kod njih, to smo također uzeli u obzir. Znamo otprilike kako bi oni mogli iznenaditi, no volio bih da mi ponovimo energiju prije svega uz ispunjavanje nekih naših planova i dogovora, a ključna će biti koncentracija tijekom cijele utakmice. Posebno se to odnosi na prekide jer ne smije ostati bez reakcije kao što je to bio slučaj u petak s Varaždinom“, poručio je Radotić.
Osijek nije izgledao loše protiv Varaždinaca, unatoč porazu. No, pogreške se najčešće skupo plaćaju i bodovi olako budu izgubljeni. Ipak se na kraju svega gledaju rezultati, iako trener Osijeka u tom kontekstu kaže:
„Ne volim nikada apostrofirati taj rezultat jer je on obično skup raznih parametara koji se moraju poklopiti. Imamo primjer utakmice na Rujevici gdje je Rijeka bila bolji protivnik u smislu nekakvih statističkih pokazatelja, koje smo mi imali protiv Varaždina na svojoj strani, a rezultati su bili – oprečni. Jasno je da ćemo morati imati fantastičnu energiju koju naprosto mora biti prisutna na svakoj utakmici, odigrati kvalitetno i pokušati sprovesti neki svoj plan na terenu. Onda uz malo sportske sreće možeš očekivati da će te i rezultat nagraditi. Ono što je meni bitno i zašto inzistiram na dobrim prezentacijama je moje uvjerenje da će nam se dugoročno to svakako vratiti. Puno stvari se za dobar ishod treba poklopiti, međutim, ako nešto radiš kvalitetno, inzistiraš na nekim stvarima i ispravljaš ono što nije bilo dobro, onda možeš očekivati dobre stvari“.
FOTO: NK Osijek