Vijesti /22 svibnja 2026

Podijeli

Za nogometaše Osijeka ovoga petka, 22. svibnja, završava sezona u kojoj su ostvarili najgori plasman otkako se natječu u HNL-u. I da svladaju Slaven Belupo na svom terenu u posljednjem kolu, Bijelo-plavi svakako ostaju deveti, tek stepenicu iznad Vukovara 1991 koji napušta najviši razred hrvatskog nogometa. Bit će zasigurno vremena za neke konkretnije analize na Opus Areni, no vrijeme im baš i nije saveznik kada je u pitanju slaganje križaljke za ono što ih očekuje u bliskoj budućnosti. Sportski direktor još nije imenovan, status trenera je nedefiniran, a izvjesno je da mnogih sadašnjih prvotimaca neće biti na prvom okupljanju, kada počnu ljetne pripreme…

“Svi jedva čekamo kraj, to je naprosto činjenica. No, idemo odigrati još ovu utakmicu, najbolje što možemo. Neće biti ozlijeđenih Malenice, Čoline i Jelenića, nema ni Karačića koji je završio svoju epizodu kod nas, a naravno da ne možemo računati niti na već duže vrijeme odsutne igrače koji su se suočili s težim ozljedama. Vjerovao sam da ova momčad može izboriti bolji plasman, posebno nakon što smo na početku moga mandata na klupi dobili dvije uzastopne utakmice, ali nikako nismo uspijevali napraviti ono što smo željeli na svom stadionu. Odgovora zašto je to tako ni danas nemam”, rekao je Tomislav Radotić u najavi oproštaja od turobne sezone.

Ostaje li Radotić na klupi?

Hoće li on i dalje ostati za kormilom Osječana ostaje upitno. Nedavno je rekao kako je donio neke osobne odluke, što je i pojasnio na press konferenciji:

“Pritom nisam rekao niti da odlazim, niti da ostajem. Za takve odluke trebate dvije strane, a meni još nije ponuđen nikakav ugovor. Ciljao sam na neke stvari koje sam napravio spletom određenih okolnosti, a ne želim ih više ponoviti u trenerskoj karijeri, vođen nekim svojim principima. Prvenstveno mi je je Klub bio iznad svega, no neke stvari više ne bih tolerirao. Sve se na kraju nekako svelo na odgovornost mene i mojih suradnika, koji smo bili maksimalno podređeni ostvarenju osnovnog cilja, a to je bio ostanak u Ligi. Neki drugi, kojih više nema ovdje, kao da su abolirani u tom smislu… Ne znam što će se dalje događati, no jasno je da se nema puno vremena i da treba posložiti dosta toga u sportskom sektoru. Vjerojatno će nam proračun biti manji nego dosad, međutim, osobno smatram da je bio nerealno visok i nije mi to problem. Može se i s manje novaca napraviti dobar posao, ali trebamo jasno odrediti strategiju i ljude koji će odraditi posao. Nije problem ni u nekom tranzicijskom razdoblju, mislim da bi i navijači prihvatili takve stvari, samo da se realno predoče i iskomuniciraju”, zaključio je Radotić.

Utakmica između Osijeka i Slaven Belupa ovoga petka počinje u 16 sati.

FOTO: NK Osijek