
Nije baš neka posebna utjeha nogometašima Osijeka u činjenici da su u 5. kolu HNL-a uspjeli prvi puta zatresti suparničku mrežu, budući da nisu došli do pobjede protiv Lokomotive u Zagrebu. Poveli su Bijelo-plavi tim dugo očekivanim golom kojega je u 32. minuti postigao Nail Omerović, ali je bolju igru Lokosa u nastavku susreta golom okrunio domaći stoper Diop i na kraju je remi bio nekako i najpravedniji ishod ove utakmice.
“Ne može biti osmijeha kod mene, drago mi je što sam zabio gol i što smo probili led u tom smislu, ali ipak pobjedu čekamo više nego pogodak. Mogu reći da smo je zaslužili u ovim dosadašnjim utakmicama i stoga mi je žao zbog momčadi. Svi smo malo u grču zbog gola, posebice mi koji igramo naprijed, iako stvaramo dosta šansi i igramo dobar nogomet. Žao mi je zbog pada u drugom dijelu utakmice. Pustili smo igru Lokomotivi, ali smo ih nadigrali u prvih 45 minuta, da bi nas u drugom poluvremenu baš stisnuli. Šteta što smo primili gol iz onakve situacije. Oni imaju visoke i jake igrače, na ubačajima su vrlo nezgodni, to se nažalost pokazalo i ovaj puta”, izjavio je Omerović.
Prisutan je očiti grč u igri Osječana, što je definitivno posljedica slabijih rezultata u prethodnim dvobojima. I dalje je prisutna određena blokada, a u takvim je okolnostima teško doći do prezentacije s kojom bi svi bili zadovoljni. I što je još i važnije – u kojoj ni priželjkivani rezultat ne bi izostao. Osim toga, problemi s ozljedama su postali svakodnevica na Opus Areni, posebno kada je riječ o obrambenim igračima. Od početka sezone nema Mersinaja, s Hajdukom je Rožman ostao bez Mkrtchyana, a sada je i Hasić morao ranije napustiti igru i prepustiti svoje mjesto na terenu Cvijanoviću.
Sada nam slijedi reprezentativna stanka u kojoj će i veći broj Osijekovih prvotimaca biti u raznim selekcijama. Momčad će se na treninzima kompletirati tek neposredno uoči sljedećeg prvenstvenog ogleda s Vukovarom na domaćem terenu. S obzirom na dosadašnji bodovni učinak, jasno je da će Osijek u tih 90 minuta imati poprilično veliki imperativ pobjede, a vidjeli smo da je i Vukovar 1991 ozbiljan suparnik svima, bez obzira na činjenicu što je s dva boda posljednji na ljestvici.
FOTO: Borna Jakšić (NK Osijek)