Vijesti /10 lipnja 2025

Podijeli

Održan prvi festival ženske košarke

Prvi osječki festival ženske košarke održan je ove subote u dvorani Jug pod organizacijom Košarkaškog kluba Mursa i uz pomoć Zajednice osječkog sporta. Nastupilo je 40-ak djevojčica s područja Osječko-baranjske županije koje još ne sudjeluju u natjecanjima HKS-a, a koje su sada mogle osjetiti tu čar sportskog nadmetanja i natjecanja.

Organizatori su željeli na jednom mjestu okupiti sve djevojčice naše županije koje igraju košarku, a koje još ne sudjeluju u organiziranim natjecanjima Hrvatskog košarkaškog saveza. Sudjelovalo je tako preko 40 djevojčica rođenih u razdoblju od 2013. do 2018. godine, a kroz igru su se mogle dodatno upoznati sa svim ljepotama i mogućnostima košarke. Nastupila je naravno domaća ekipa iz Murse, ali i djevojčice iz KK Donji Miholjac, ŠŠD OŠ Jagodnjak i K.A. Krolo.

Prvi festival prošao je tako vrlo uspješno, a vjerujemo da će ovo u budućnosti postati tradicionalno okupljanje mladih košarkaških nada!