Vijesti /04 ožujka 2025

Podijeli

Odbojkašice slavile u Gospinom polju i odmaknule se od opasne zone

Odbojkašice Osijeka iz Dubrovnika se vraćaju s važna dva boda s kojima je zona ugroze postala nešto dalja. U sklopu 15. kola Superlige Osječanke su svladale ekipu Dubrovnika s 3:1 (25:20, 25:17, 17:25, 25:23) i tako upisale drugu pobjedu u njihovom drugom međusobnom susretu. Ostale su Žokice na osmom mjestu ligaške ljestvice, ali sada s 10 bodova, dok Kelteks na devetom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za ostanak, ima četiri boda manje.

Početak prvog seta u Gospinom polju protekao je u klasičnom odmjeravanju snaga. Osječanke su se malo po malo rezultatski odvajale, a u jednom su trenutku, nakon asa Taise Weinand, imale vodstvo 18:10. Sve ono što ih je mučilo u proteklih par utakmica – da vode do sredine seta, a onda ga izgube u samoj završnici, ovaj su put popravile. Nakon plus osam poena, ništa nije pošlo po zlu, pa su Žokice smireno privele set kraju s 20:25 na semaforu. Vrlo slično izgledao je i drugi set (17:25), a Dubrovčanke su opasnije zaprijetile tek u trećem setu kojeg su pak osvojile jednakim rezultatom. Ljubitelji osječke odbojke vjerojatno su se pribojavali hoće li Žokicama pasti koncentracija u nastavku, a onda je na scenu stupila kapetanica Rea Rajndl koja je s tri asa otvorila četvrti set, a Taisa Weinand i Tatjana Gajić dodale su po poen, pa su Osječanke taj posljednji set otvorile s prednošću 5:0. Domaći sastav i dalje nije odustajao, što im se isplatilo jer se sredinom seta prednost preselila na njihovu stranu. No, za razliku od prethodnih utakmica, igračice u rozim dresovima odigrale su vrlo smireno i fokusirano, pa pitanje pobjednika nisu dovele pod upitnik.

„Teška je utakmica iza nas, ali izlazimo kao pobjednici. Dobro smo ušle u utakmicu, dobro otvorile i borile se za svaku loptu s energijom na razini. Pregurale smo nekako i taj pad koncentracije, a onda u četvrtom setu ponovno pokazale da možemo i da želimo tu pobjedu. Ponosna sam na trenera i na svoje cure te ovaj naš kolektiv, svi smo radili i trudili se iz utakmice u utakmicu, a sada konačno sve dolazi na svoje. Mi nastavljamo dalje još jače i maksimalno idemo u svaku narednu utakmicu željne pobjeda, koje nisu upitne s ovakvom energijom“, istaknula je Nastja Ilić koja je pružila vrlo dobru partiju.

Sastav Darka Filipaša u napadu je predvodila Tatjana Gajić s 28 poena, Taisa Weinand imala je 20, a Nastja Ilić 14 poena. Lijep je podatak i da su Osječanke imale ukupno 11 aseva. Iduće kolo će u subotu u Gradskom vrtu dočekati već otpisani Don Bosco.