
Borbeno su odbojkašice Osijeka pristupile 17. kolu Superlige želeći uzvratiti ekipi Neba za poraz u njihovom prvom međusobnom susretu. Izgledalo je to dosta obećavajuće, nakon prva dva seta u Zaprešiću bilo je 1:1, a treći je set otišao u produžetke. Ipak, u četvrtom setu, pokazalo se kasnije i odlučujućem, Žokice više nisu imale snage i koncentracije pa su bodovi i u ovom drugom susretu pripali Nebu s 3:1 (25:23, 23:25, 27:25, 25:11).
Dosta ravnopravno protekao je prvi set koji se praktički igrao poen za poen, a domaće su se igračice uspjele odvojiti tek u samoj završnici seta, i to zbog pogrešaka Osječanki čiji su udarci odlazili u mrežu ili out. Prvi je set tako pripao ekipi Neba s 25:23, a zanimljivo da je isti rezultat bio i u drugom setu, ali ovaj put na strani Osijeka. Trgnule su se Osječanke u tih drugih pola sata te koncentrirano poravnale na 1:1 u setovima. Činilo se kao da će moći do iznenađenja i preokreta, pa su borbeno nastavile i u trećem setu. Podsjetimo, Nebo je uoči ove utakmice bio petoplasirani sastav lige i bilo je jasno da će igrati doigravanje za prvaka, pa je bilo i blagi favorit, posebice na domaćem parketu. S druge strane, Osječanke nisu imale rezultatski imperativ jer doigravanje više ne mogu osigurati, a ne mogu ni ispasti u niži rang. Ipak, sportski je da žele uvijek pobijediti, a imale su i motiv više da uzvrate zaprešićkim odbojkašicama za poraz u njihovom prvom susretu. I doista, borile su se, taj je treći set otišao i u produžetke, a onda je Vrbanc iz domaćih redova zakucala as za 27:25 i 2:1 u setovima. Žokice tu više nisu imale snage, pa je posljednji set bio vrlo brzo riješen i pripao je Nebu s 25:11. Ovom pobjedom domaći je sastav skočio na četvrto mjesto ligaške ljestvice dok su Osječanke ostale osmoplasirane.
„Uz dosta oscilacija tijekom setova, nismo uspjele nametnuti svoj ritam protiv razigranog domaćina. Žao mi je jer nismo imale mirnoću na krajevima setova, ali pred nama je novi tjedan u kojem ćemo nastaviti s radom kako bismo završile sezonu zadovoljne. Pozivam sve navijače da nas dođu podržati iduću subotu u posljednjem kolu lige, na domaćem terenu, u maloj dvorani Gradski vrt protiv ekipe OK Kelteks", istaknula je Tatjana Gajić.