
Odbojkaška je Superliga stigla do 13. kola. Mursa Osijek i dalje drži drugu poziciju iza dosad neprikosnovene Mladosti koja nije uknjižila niti jedan poraz i dakako zasluženo drži čelnu poziciju na ljestvici. Osječanima je svakako sada primarno ostati na mjestu njihovog prvog pratitelja jer je potpuno jasno da će Zagrepčani play-off za prvaka dočekati na vrhu.
Ovoga vikenda, točnije ove subote, 14. veljače, Narančasto-plavi će igrati protiv Rovinja u maloj dvorani Gradski vrt. Utakmica počinje u 17 sati i realno je ustvrditi kako bi sve osim pobjede domaćina bilo jako veliko iznenađenje. Takav se zaključak nameće na osnovu objektivne slike u odnosu snaga ova dva suparnika. Ipak, uvijek u svaki dvoboj treba ući i s određenom dozom opreza…
“Ove subote dočekujemo momčad Rovinja. Sigurno je da se od nas očekuje još jedna pobjeda, a iako dolaze kod nas s dva uzastopna poraza protiv Centrometala i Varaždina, znamo da će oni biti maksimalno motivirani kako bi taj niz prekinuli upravo kod nas. No, na našem terenu se ipak nas najviše pita. Svjesni smo svoje kvalitete, vjerujemo u sebe i u osvajanje novih bodova koji su nam, naravno, itekako potrebni. Za to ćemo trebati i podršku s tribina”, rekao je trener Murse Siniša Gavrančić.
Za osječki je sastav važan povratak oporavljenog Đirlića čija je uloga na parketu itekako bitna. Nije sve baš optimalno u zdravstvenom biltenu, budući da sezonu ne može nastaviti srednji bloker Janković, a problema ima i Ukrajinac Buzdugan, pouzdani internacionalac na poziciji dijagonale. No, nisu Osječani nikada kukali, naprotiv, tako ni sada ne traže bilo kakve alibije, vjerujući da imaju sasvim dovoljno kvalitete i širinu u svojim redovima da bi ostvarili svoje ponovno visoke ambicije.