Vijesti /10 svibnja 2026

Podijeli

U finišu još jedne turbulentne sezone, tri kola prije kraja prvenstva, nogometaši Osijeka imaju priliku riješiti se svih briga oko ostanka u Ligi. Ove nedjelje, 10. svibnja, na svom stadionu na Opus Areni od 16 sati dočekuju pulsku Istru 1961 i u slučaju pobjede – sve bi bilo sasvim jasno i izvjesno. Vukovar je u petak izgubio od Rijeke na Rujevici i s tri osvojena boda Bijelo-plavi više ne bi bi morali biti tjeskobni uoči završna dva ogleda. Trenutno Radotićevi izabranici imaju 4 boda više od Stipićevih, tako da bi s današnja tri neizvjesnost u potpunosti nestala. 

“Stalno se mučimo na planu realizacije, a za pobjedu nad Istrom mislim da će nam trebati više od jednog pogotka. Vjerujem da ćemo pronaći rješenje u napadu, da ćemo za razliku od prethodnih utakmica biti učinkovitiji u tim prilikama koje stvaramo. Mladi Barić je protiv Vukovara dobro ušao s klupe i sada je jedna od opcija da krene od početka. Neće biti Mejie, Teklića i Karačića koji su ozlijeđeni, a vidjet ćemo situaciju s Malenicom i njegovim leđima do početka utakmice. Ostali su dobro trenirali ovoga tjedna i očekujem da će biti u svom najboljem izdanju”, rekao je Radotić. 

Gosti su opasni u napadu, no slabiji u obrani

Osijek je prošle jeseni doživio debakl igrajući s Puljanima na svom stadionu. Tada je bilo 1:5, što bi morao biti motiv više Osječanima da ovaj puta stvari od početka utakmice usmjere na svoj mlin. I napokon ostvare pun pogodak u domaćem ambijentu. 

“Njihova napadačka kvaliteta je zaista neupitna. Prevljak se odlično snalazi u šesnaestercu, uz Belju i Puljića je najbolji centarfor HNL-a, a tu su još i Rozić, Frederiksen, Lončar… U obrani su ipak nešto slabiji s obzirom na mladost koju imaju u tom dijelu momčadi i nadam se da bismo to mogli iskoristiti. Što se tiče našeg sastava, ostajem dosljedan tomu da ću sa svojim suradnicima izabrati igrače za koje mislimo da bi, s obzirom na ono kako želimo igrati i na određene karakteristike našeg protivnika, trebali najbolje odgovoriti postavljenim zadaćama. Ne možemo mi sada odjednom postati “Manchester City” i krenuti svim silama u napad kada nemamo profil igrača i momčadi za takav nogomet. Mogu ljudi reći da sam pragmatičan, mogu neki komentirati da sam možda i kukavica kao trener, ali jako dobro znam što možemo, a što ne”, zaključio je osječki kormilar. 

FOTO: NK Osijek