Vijesti /17 veljače 2025

Podijeli

NK Osijek ostao bez bodova protiv vodeće Rijeke

Puno su Bijelo-plavi očekivali od derbija s Rijekom, no na kraju su tužni otišli s terena u svlačionicu. Riječani su se, pak, ovom pobjedom vratili na prvo mjesto, iako se ne može reći da su odigrali nešto posebno na Opus Areni. Ipak, iskoristili su pogreške svoga domaćina koje se Osječanima, nažalost, učestalo ponavljaju. Prvo je Tuia poklonio loptu Djouahri pred vratarom Malenicom, uslijedila je asistencija za usamljenog Čopa i gol za vodstvo gostiju da bi kasnije, nakon jednog prekida, opet izostala bolja reakcija osječke obrane što je iz peterca kaznio Janković za konačnih 0:2. Rezultat se nakon toga više nije mijenjao, doduše nekih je prigoda pred Zlomislićem bilo u nastavku, ali Hernani u dva navrata i Jakupović nisu bili dovoljno koncentrirani i ubojiti, kao ni Omerović koji je jedini ozbiljnije priprijetio u prvih 45 minuta. Utakmicu je pratilo 4.780 gledatelja i neupitno je da su tribine napustili nezadovoljni, izuzev skupine od stotinjak pripadnika riječke Armade. Rijeka je tako i drugi puta ove sezone slavila na osječkom stadionu, ponovno bez primljenog pogotka.

„Slabo je to bilo, baš slabo, svakako ispod razine NK Osijek. Darivali smo ih kod prvog gola, a nisam baš najbolje ni vidio što je bilo kod drugog, no opet smo naivno kapitulirali. Rijeka je zapravo uzela ono što smo joj ponudili, previše su iskusni da nas u takvim situacijama ne bi kaznili. Mi smo u drugom poluvremenu nešto pokušavali, bilo je određenih situacija koje su se mogle i bolje iskoristiti, ali smo ostali nedorečeni. Moramo čestitati protivniku i što bi se reklo „pokriti ušima“ jer ne smijemo izgledati ovako na terenu. Trebat će nam puno bolja igra da bismo u sljedećim utakmicama pokazali više i bili rezultatski uspješniji“, kritički se na prikazano osvrnuo Marko Malenica.

Osijek unatoč porazu i dalje drži četvrtu poziciju s obzirom da je na domaćem terenu izgubio i Varaždin i to od sada već konstantno vrlo dobrog Slaven Belupa. Koprivničani su stigli na samo dva boda zaostatka u odnosu na Osječane i Varaždince te se na taj način legitimno uključili u borbu za Europu. Coppitellijevi izabranici u sljedećem kolu gostuju kod Hajduka na Poljudu, a potom ih očekuje četvrtfinale nacionalnog Kupa s Dinamom na Maksimiru…