
Nikada u svojoj povijesti NK Osijek nije bio u situaciji da će jednu utakmicu u najvišem stupnju natjecanja odigrati kao gost u svome gradu. Vukovar je ove polusezone u HNL-u domaćin u Gradskom vrtu, kultnom stadionu na kojem su desetljećima igrali Bijelo-plavi, stoga ovaj dvoboj, inače vrlo bitan za obje momčadi u borbi za ostanak, poprima dodatnu dimenziju u smislu zanimanja javnosti, a posebice navijača Osijeka kojih će sigurno biti puno više u odnosu na formalnog domaćina i njegove simpatizere.
“Sve su to okolnosti uslijed kojih naša momčad mora imati fanatičnu energiju, ali i hladnu glavu. Naši navijači slave rođendan, sigurno će nam biti velika podrška i nastojat ćemo im se odužiti kvalitetnom partijom, koja uz maksimalni angažman podrazumijeva i ispunjavanje taktičko-tehničkih stvari na terenu. Vidjet ćemo hoće li moći nastupiti Jakupović i Mikolčić, no barem nam se u konkurenciju vraćaju Jurišić i Karačić. Vukovar je nakon promjene trenera zadržao svoju borbenost i veliko htijenje, a sada je još nekako opasniji u toj svojoj tranziciji. Imaju nekolicinu igrača koji mogu igrati i u drugim, bolje plasiranim klubovima, no dobro smo ih analizirali i nastojat ćemo iskoristiti neke stvari za koje smatramo da mogu biti naša prednost. Atmosfera će biti odlična, to je sasvim jasno, a svu našu energiju, motiv i želju trebamo na pravi način pretočiti u izvedbu koja će nas sve zadovoljiti. Još ću jednom ponoviti – vruća srca, no mirne glave”, poručio je trener Tomislav Radotić.
Osijek trenutno ima sedam bodova više u odnosu na svog subotnjeg protivnika, a bolji je i u međusobnim susretima ove sezone, što mu daje i dodatnu prednost. No, muče se Bijelo-plavi s realizacijom i prilično je neobična, pa i poražavajuća spoznaja da su dvojica vukovarskih prvotimaca Puljić i Gonzalez zajedno zabili 22 gola, a Osječani (svi skupa) samo tri više…
“Tražimo najbolja rješenja u napadu i nešto ćemo već pronaći. Kada se već spominje taj učinak njihovih ponajboljih igrača, ipak treba uzeti u obzir i činjenicu da je Vukovaru do sada suđeno osam jedanaesteraca, a nama samo jedan… Vjerujem u svoju momčad od prvoga dana kada mi je povjerena ova dužnost i zadaća, a zbog svih naših navijača koji su nas podržavali i u najtežim trenucima, jako je važno odužiti im se na najljepši način i tako se uklopiti u svečarsku atmosferu koja će vladati na Gradskom vrtu. Vjerojatno će to biti drukčija utakmica u odnosu na naša posljednja dva gostovanja kada smo slavili na Rujevici i Poljudu, no spremni dočekujemo još jedno iskušenje. Koliko meni osobno znači povratak na stari stadion? Odgovor bih ovaj puta zadržao za sebe…”.
Utakmica između Vukovara 1991 i Osijeka ove subote, 2. svibnja, počinje u 18,45 sati. Navijački korteo ispred udruge Kohorta u Tvrđi kreće prema stadionu već u 17, a nakon susreta će na pomoćnom speedway terenu uslijediti i Bijelo-plava noć s nastupom poznatih osječkih glazbenika, aukcijom, te humanitarnom akcijom za pomoć maloj Niki koja se liječi od teške bolesti. U svakom slučaju, vrijedi biti na Gradskom vrtu!
FOTO: NK Osijek