Nastavljena je tradicija održavanja Novogodišnje utrke u gradu na Dravi. Prvi je to sportski događaj u 2025. godini, koji je okupio brojne sudionike, budući da ih je na startu ispred Veslačkog kluba Iktus na Promenadi bilo gotovo 500. Trčalo se u 18 dobnih kategorija, a u onoj središnjoj utrci na 3.200 metara najbrži je bio Filip Orkić iz AK Marsonia.
"Drago mi je da sam uspio pobijediti. Mi se iz našeg kluba rado odazivamo na ovu utrku, tako da nas je i ovaj puta bilo dosta. Eto, jedan je Brođanin ponovno uspio pobijediti kao što je to bio slučaj prošlih godina kada je najbrži bio Zrinoslav Kekez. Bilo je zanimljivo trčati na ovoj dionici, budući da je staza drukčija od ostalih, između ostaloga i zbog dva mosta. Izazovno je bilo sudjelovati, a osjećao sam se cijelo vrijeme izvrsno", rekao je Orkić.
Organizator je i ovaj puta bio Gradski savez sportske rekreacije „Sport za sve“ čija je glavna tajnica Gordana Veselić iskazala svoje zadovoljstvo i brojem trkača i činjenicom da je ponovno sve prošlo u najboljem redu.
"Imali smo više od 450 prijava, neki su se prijavljivali i naknadno, a mogu reći da je to s naše strane bio pozdrav Osijeku uz najbolje želje našim sugrađanima koje su uputili sportaši, sportski djelatnici, rekreativci i svi ostali sudionici."
Nikada se više novca nije izdvajalo za osječki sport!
Ponovno je trčao i gradonačelnik Ivan Radić, nakon svih aktivnosti i obveza koje je prethodno imao u novogodišnjoj noći…
"Ovo je tradicija koja se ne propušta. Iznimno mi je drago zbog velikog broja onih koji su se odazvali, od najmlađih do najstarijih. Grad kao institucija podupire ovu manifestaciju i tako će biti i ubuduće. Ponovio bih da izdvajamo rekordna sredstva za sport. U prošloj godini ona su iznosila 7 milijuna eura, a u proračunu za 2025. ta je brojka dosegnula iznos od 8 milijuna eura, što je najveće ulaganje ikada za potrebe sportske zajednice u našoj sredini. Nastavljamo raditi i na sportskoj infrastrukturi, pomagati klubovima i udrugama, rekreativcima… Siguran sam da nas čekaju još bolji dani u ovoj godini u kojoj svima želim sve najbolje," poručio je Radić.