Vijesti /08 siječnja 2026

Podijeli

Gotovo je natjecanje u Kupu CEV-a za odbojkaše osječke Murse. Naši su dečki poraženi u uzvratu 2. kola ovoga natjecanja od slovenskog Alpacem Kanala koji je u svojoj dvorani slavio s 3:1. Imajući u vidu da su Osječani prvi susret riješili u svoju korist rezultatom 3:2, Slovenci su izborili plasman u sljedeći krug. Nije to bila večer u kojoj su Narančasto-plavi pokazali sve ono što objektivno znaju i mogu, a kvalitetni protivnik je to iskoristio i došao do pobjede. Po setovima je bilo: 26:24, 22:25, 25:21, 25:14.

„Čestitam Alpacemu na zasluženoj pobjedi i želim im sreću u sljedećim europskim utakmicama. Nama ostaje žal za izgubljenim prvim setom jer smo u završnici bili u egalu i odlučivale su nijanse. Da smo tada uspjeli povesti, tko zna kakav bi rezultat na kraju bio, posebno jer smo sljedeći set riješili u svoju korist. Dakle, da je u nekom trenutku bilo 0-2, šanse bi nam itekako porasle…. U trećoj i četvrtoj dionici susreta bili smo ispod svoje razine, posebno u samoj završnici kada se vidjelo da ćemo izgubiti, pa smo ostali na premalom broju osvojenih poena“, rekao je trener Siniša Gavrančić.

Slijede novi ogledi u MEVZA ligi

Već sljedećega tjedna Mursu očekuju novi nastupi i to na posljednjem turniru MEVZA lige koji će se održati u Zagrebu. Prvo će odmjeriti snage s mađarskim prvoligašem MAV Elore-Foxconn i to 14. siječnja, da bi dan kasnije uslijedio dvoboj protiv crnogorske Budve.

„Idemo ostvariti barem tu još jednu pobjedu koja bi nam omogućila prolaz dalje. Na prošlom turniru u Mariboru je bilo jako dobro, vjerujem da možemo i u Zagrebu ponoviti takvo izdanje. Imamo problema s primačima, budući da je Đirlić izvan stroja nakon operacije koljena, a problema ima i Ukrajinac Buzdugan. To nas je malo poremetilo, ali nastavljamo dalje s istim žarom i energijom“.