
Superiorni su bili odbojkaši Murse u polufinalnom ogledu Kupa Vinka Dobrića. Ugostili su dobru i neugodnu momčad Centrometala u maloj dvorani Gradski vrt i slavili s maksimalnih 3:0. Po setovima je bilo 25:14, 25:20 i 25:18, tako da one prave rezultatske neizvjesnosti ovaj puta nije bilo. Posebno su raspoloženi Narančasto-plavi bili u otvaranju utakmice, kada je sve funkcioniralo praktički besprijekorno, a u sličnom ritmu se nastavilo i kroz preostala dva seta. Stoga je zasluženo izboren još jedan plasman u finale u kojem će Mursa za protivnika ponovno imati zagrebačku Mladost koja je u gostima svladala Ribola Kaštelu s 3:2.
„Nakon pobjede u Varaždinu nismo imali puno vremena za pripremu utakmice s Centrometalom. No, dočekali smo taj dvoboj odlučni da ga riješimo u svoju korist. Htio bih se prvenstveno zahvaliti svim navijačima koji su nas došli podržati, to nam je bio dodatni impuls i nadam se da će ih biti sve više u nastavku sezone. Ušli smo agresivno, nismo im dali „da prodišu“, bili smo jako dobri praktički u svim elementima igre, ispoštovali smo zamisli i zahtjeve našeg trenera, a pokazalo se da je taktika bila dobra. Kada svatko odradi svoj dio posla, onda to obično tako i biva. Htio bih naglasiti da je Centrometal jako dobra i ozbiljna momčad, stoga ovakav rezultat možda nije objektivna slika objektivne razlike u kvaliteti. Čestitam svojim suigračima na ovakvoj izvedbi i već se okrećemo utakmici s Rijekom u subotu, opet u Gradskom vrtu. Opet ću pozvati sve naše navijače, a nas igrače u ključnom razdoblju sezone očekuje maksimalna predanost svakom treningu i nastupu. Nadam se da ćemo pritom ostvariti svoje ciljeve“, izjavio je Tino Busak Vidaković.