
Mogu li Bijelo-plavi iznenaditi najjaču momčad u HNL-u? I to još na Maksimiru, gdje Dinamo sve rjeđe gubi poneki bod… U 28. kolu nogometnog prvenstva Dinamo je u subotu, 4. travnja, domaćin Osijeku s početkom u 15 sati i jasno je kako preuzima ulogu favorita, kao uostalom i protiv svakog protivnika u domaćim natjecanjima. No, vjeruju Osječani kako nisu bez izgleda, bez obzira što će s druge strane imati zasigurno najopasnijeg suparnika.
„Ne vidim niti jedan razlog zašto ne bismo na Maksimir išli s veseljem i radošću. To nam je izazov za testiranje vlastitih mogućnosti, od svakog pojedinca do momčadi u cjelini. Svjesni smo vrijednosti i forme Dinama, ali isto tako bih volio da nam naši dečki budu uvijek svjesni da igraju za Osijek. Idemo se fokusirati na ono što treniramo, bez obzira što je s druge strane lider. Važno je izaći ponosno i s pravim gardom, vjerom u svoje sposobnosti i u ono što radimo. Moj je fokus na načinu na koji ćemo se tamo prezentirati, vjerujem da tako razmišljaju i igrači. Stabilizirali smo obranu, no ključna je stvar da želimo igrati. Sve drugo je nekakva iluzija, nemamo ni momčad za drukčiji pristup, ne treniramo na takav način. Moramo težiti onome što uvježbavamo. Najbolja faza obrane je upravo napad i to je uvijek bilo tako. Koliko ćemo o tomu uspjeti ovisi o puno toga, dakako i o protivniku. To je nešto čemu ćemo težiti, to bi nam trebalo donijeti i veću opasnost prema naprijed“, ističe trener Tomislav Radotić.
Šteta je što Osijek u Zagrebu neće biti u mogućnosti suprotstaviti se Dinamu s najjačim kadrom. Izostat će Mejia zbog kartona te Barišić, Jurišić, Vrbančić, Toure i Shopov koji su ozlijeđeni. S druge strane, Dinamo je više-manje u kompletnom sastavu i njihov trener Kovačević ima slatke brige koga staviti u početnu jedanaestoricu. U sva tri prethodna međusobna ogleda ovih klubova tijekom aktualne sezone, Modri su pobjeđivali, s tim da su rezultatski uvjerljiviji bili na Opus Areni, nego nago na svom terenu. Mogu li Bijelo-plavi ostati neporaženi? Činjenica je da u zadnje četiri utakmice nisu primili gol i na tomu će se vjerojatno graditi optimizam. No, teško je povjerovati da se do bod(ov)a može bez ijednog postignutog gola, a u tom segmentu igre Osijek je i dalje (pre)skromnog učinka. Ipak, iznenađenja su uvijek moguća, posebice ako bi se i sportska sreća malo nasmiješila Radotićevim izabranicima… Trenutno su Osječani na pet bodova prednosti u odnosu na Vukovar koji će u ovom kolu biti domaćin Lokomotivi na Gradskom vrtu (utorak, 7. travnja), a kako se ovim kolom ulazi u završni krug prvenstva – jasno je da će svaki pozitivan rezultat imati svoju težinu.
FOTO: NK Osijek