Vijesti /22 ožujka 2026

Podijeli

Prvo finale na domaćoj odbojkaškoj sceni pripalo je Mladosti. Igralo se za pobjednički trofej u nacionalnom Kupu Vinka Dobrića, a u Puli je puno bolja bila zagrebačka momčad i tako je uzvratila Mursi za poraz prije nekoliko dana na završnom turniru srednjoeuropske MEVZA lige. Sada nije bilo nikakve neizvjesnosti, što se vidi i po rezultatima odigranih setova: 25:17, 25:16, 25:16. Svi smo očekivali da će utakmica potrajati duže i da će biti puno više uzbuđenja, međutim, to se ipak nije dogodilo. Osječani su djelovali dosta ispražnjeno, energija je bila na strani njihova protivnika koji je uz neke taktičke preinake djelovao vrlo sigurno i ubojito na parketu.

“Nismo bili blizu ni u jednom setu. Mladost je bila puno bolja u svemu, energetski i tehničko-taktički od početka do kraja utakmice. Ne bih tražio nikakve alibije, nego prije svega čestitao Mladosti na odličnom nastupu u ovom finalu. Mi smo ih nadigrali u polufinalu MEVZA-e, da bi nam oni sada uzvratili i zasluženo osvojili trofej. Ostaje nam još doigravanje u Superligi, vidjet ćemo hoće li nas u polufinalu dočekati Ribola Kaštela ili netko drugi, na nama je da se dobro pripremimo za samu završnicu sezone”, rekao je Siniša Gavrančić, trener MOK Mursa Osijek.

Osječani se ispraznili na turniru MEVZA lige

Bilo je od samog početka susreta vidljivo da osječka momčad nije u dobrom ritmu i da će teško parirati puno raspoloženijem suparniku.

“Nadigrani smo u svim elementima odbojke. Napali su nas odličnim servisima, bili su bolji i u prijamu i u bloku, tako da smo ostali bez ikakvih izgleda napraviti ono što smo željeli. Čini mi se da smo se poprilično ispraznili ovoga tjedna, s dvije vrlo zahtjevne utakmice završnice MEVZA lige, a traga je ostavilo i duže putovanje do Pule. Malo toga smo ovaj puta uspjeli napraviti, a posebno sam razočaran svojim nastupom, za kojega bih mogao reći da mi je jedan od najslabijih u profesionalnoj karijeri. Eto, nažalost, tako je ispalo. Žao mi je i naših navijača koji su u lijepom broju doputovali na ovo finale i sigurno su zaslužili našu bolju partiju. Mi nećemo odustati od naših ambicija, što se tiče osvajanja trofeja prvaka Hrvatske, a vjerojatno će to biti novi dvoboji protiv Mladosti. Nadam se da ćemo tada biti puno bolji nego večeras i da možemo ponoviti ono izdanje iz Gradskog vrta u kojem smo bili bolji od najvećeg rivala”, zaključio je Leo Andrić koji je bio i kapetan Narančasto-plavih u ovome finalu.

Mursa nije uspjela obraniti trofej iz prošle sezone, dok je odbojkašima Mladosti ovo bio 24. osvojeni pokal u ovome natjecanju.