Vijesti /16 travnja 2025

Podijeli

Mlade rukometašice Osijeka zaredale pet pobjeda na Završnici prvenstva

Rukometašice Osijeka do 17 godina ostvarile su jedan od najvećih uspjeha u posljednjih par godina. Na prvoj ovogodišnjoj Završnici u porečkoj dvorani Žatika, predvođene trenerom Valentom Granatom, osvojile su deveto mjesto u konkurenciji od 16 najboljih klubova. Na Završnicu su se pak plasirale kao trećeplasirane u svojoj regiji, a ove se sezone natjecalo čak 28 klubova raspoređenih u tri regije.

Četiri je dana porečka dvorana Žatika bila središte rukometa za igračice do 17 godina. Ekipe su bile raspoređene u četiri skupine, a Osječanke su bile u skupini A zajedno s Ivanićem, Sinjom i Bjelovarom. Nisu dovoljno uvjerljivo otvorile Završnicu, pa su na samom startu upisale dva poraza u grupi, a onda su svladale Bjelovar i otišle u razigravanje za plasman od 9. do 16. mjesta. Tamo su pak uhvatile kontinuitet dobrih predstava. Uspješno su svladale prvu prepreku zvanu ŽARK Split, a onda i Sesvete te tako osigurale razigravanje od 9. do 12. mjesta gdje su ih također dočekale dalmatinske ekipe. Prvo su odmjerile snage s rukometašicama Petason-Vranjica koje su svladale s 11 pogodaka razlike, a onda ponovno pobijedile Split. Sve su te pobjede, od Bjelovara do konačnog devetog mjesta, bile prilično uvjerljive, s minimalno pet pogodaka prednosti, a Osječanke su na kraju u tom doigravanju osvojile najbolju moguću poziciju.

Neke su djevojke već upisale seniorske prvoligaške minute

Kada se podvuče crta, u sedam su utakmica upisale pet pobjeda, što je vrlo dobar učinak za mlade osječke rukometašice.

„Čestitam svim djevojkama, treneru Valentu Granatu i njegovom stručnom stožeru! Ovo je najbolji rezultat neke od selekcija ŽRK Osijek unazad nekoliko godina, posebice nakon reorganizacije i ustrojstva uzrasnih kategorija. Osim toga, možda je i najbolji rezultat ženskih mlađih klupskih kategorija u čitavoj Slavoniji i Baranji u nekoliko posljednjih godina. Hvala klubu koji je osigurao uvjete za treniranje, igranje i sam odlazak na Završnicu u Poreč, ali hvala i roditeljima koji to sve prate organizacijski i financijski. Bravo za sve!“, podijelio je Zdenko Kordi, trener osječkih seniorki koji pomno prati razvoj U17 generacije. Ove je sezone tako dao priliku Hani Hodak, Eli Đelatović, Ani Sejkori i Lani Matić-Todorić koje su upisale prve seniorske prvoligaške minute.

Mlade Osječanke u Poreču je vodio trener Valent Granat, dok su njegov stručni stožer činile pomoćna trenerica Aleksandra Bečka, trenerica vratarki Renata Kladarić, kondicijska trenerica Magdalena Brkić i doktorica Danijela Topalović. Osječke su boje pak redom branile: Ana Sejkora, Hana Milošević, Sara Malovan, Ela Đelatović, Sara Grubišić, Hana Hodak, Petra Grgić, Sara Duhović, Matea Ević, Ira Božić, Petra Mikinčić, Petra Kirsch, Tina Samardžić, Rea Milošević, Lana Matić Todorić, Lucija Panić te Iva Kragujević.

FOTO: HRS