Vijesti /13 ožujka 2026

Podijeli

Državno prvenstvo odradili su oni atletičari i atletičarke koji nastupaju u bacačkim disciplinama, a okupili su i natjecali u Splitu. Naravno da su sudjelovali i članovi AK Slavonija-Žito, a osječki je klub na ovome natjecanju osvojio dva odličja, po jedno srebrno i brončano. Oba su izborena u kladivu, što je svakako potvrda i kvalitetnog trenerskog rada.

Paula Šljivac bila je druga među juniorkama sa svojim dosad najboljim rezultatom 47,40 metara. Do trijumfa i zlata nedostajala su joj samo dva centimetra. Marko Adamović zauzeo je treće mjesto u konkurenciji mlađih juniora s daljinom 43,29. Ostali Osječani nisu bili tako uspješni, ali su u globalu ispunjena klupska očekivanja.