Vijesti /26 lipnja 2026

Podijeli

Marko Maganić napušta Rukometni klub Osijek. Mladi lijevi vanjski još je prošlog ljeta potpisao za Zagreb, ali je kao posuđeni igrač ostao još jednu sezonu u svom matičnom klubu. Sada je i ta epizoda gotova i 20-godišnjak odlazi nakon 12 godina provedenih u bijelo-plavim redovima. Ove će sezone pak nastupati za Dugo Selo i nastaviti prikupljati vrijedno premijerligaško iskustvo koje bi ga, vjerujemo, moglo približiti i sastavu jedinog hrvatskog prvaka.

Maganić je rođen 2006. godine, a rukometom se počeo baviti sa svega osam godina pod vodstvom trenera Hrvoja Privšeka u Osijeku, klubu kojem je ostao vjeran i narednih 12 godina. Na Zrinjevcu je prošao sve mlađe dobne uzraste, a onda ga je trener Frano Veraja po svom dolasku prije tri godine priključio radu seniorske momčadi. I, stasao je mladi Maganić u međuvremenu u pravog igrača, a protekle se dvije sezone prometnuo u standardnog i, možda i jednog od najvažnijeg, prvotimca osječkog kluba. Njegove igre nisu mogle proći nezapaženo, pa je prvo zaslužio poziv Nenada Šoštarića, izbornika mlađejuniorske reprezentacije s kojom je osvojio brončanu medalju na Otvorenom europskom prvenstvu u Goteborgu, a sada je svoj reprezentativni put nastavio s juniorskim sastavom kojeg vodi izbornik Denis Špoljarić. U svemu tome nekako je prirodno stigao poziv RK Zagreb s kojim je Maganić potpisao četverogodišnji ugovor. Nakon 12 godina tako će se oprostiti od svog matičnog kluba i karijeru nastaviti u Zagrebu, odnosno u Dugom Selu gdje će igrati na posudbi.

„Teško je riječima opisati koliko mi je ovaj klub značio tijekom svih ovih godina. Ovdje nisam samo igrao rukomet, nego sam odrastao, stekao prijateljstva za cijeli život i doživio bezbroj trenutaka koje ću zauvijek nositi sa sobom. Hvala svim trenerima, suigračima, ljudima u klubu i navijačima koji su bili dio mog puta. Zajedno smo slavili pobjede, prolazili kroz teške trenutke i stvarali uspomene koje se ne zaboravljaju. Posebno hvala svima koji su vjerovali u mene od prvog dana i pružili mi priliku da nosim dres ovog kluba s ponosom. Nakon 12 godina došao je trenutak za rastanak. Iako se naši putevi sada razdvajaju, ovaj klub će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu i želim mu puno uspjeha u budućnosti. Odlazim zahvalan na svemu što sam ovdje naučio i doživio. Hvala za predivnih 12 godina“, emotivno je poručio 20-godišnji Maganić.

Sljedeće će sezone igrati u već spomenutom Dugom Selu, klubu koji je protekle sezone bio član Lige za prvaka. S obzirom na velike ambicije, vjerujemo da će taj uspjeh pokušati ponoviti i na jesen kada će prvo nastupati u Ligi A zajedno sa Zagrebom, Nexeom, Porečom, Rudarom, Bjelin Spačvom iz Vinkovaca, Ardiaeijem i Bjelovarom.