Vijesti /11 svibnja 2026

Podijeli

Osječki boksač Luka Pratljačić ponovno je postao prvak Hrvatske u superteškoj kategoriji (+90 kg). Državno prvenstvo ovog je vikenda održano u Slavonskom Brodu u Sportskoj dvorani Vijuš, a Pratljačić je treći put zaredom osvojio titulu. Drugi osječki predstavnik Zvonimir Rebolj postao je viceprvak teške kategorije (90 kg).

Osječki div s Juga 2 uvjerljivo je i sigurno krenuo već u polufinalu u kojem je prekidom u prvoj rundi savladao debitanta Ivana Kneževića iz Sesveta. U finalu se trebao boriti protiv Josipa Roguljića (BK Marjan) koji je zbog frakture šake ostao bez liječničkog odobrenja, pa se meč nije ni održao i Pratljačić je treći put zaredom postao državni prvak.

S druge strane, poprilično žestoko finale imao je drugi Osječanin, Zvonimir Rebolj, čiji je meč s Petrom Leskurom (Grom Split) proglašen najborbenijim parom Prvenstva. Leskur, donedavni prvak do 85 kg, savladao je Rebolja, lanjskog prvaka do 90 kg, podijeljenom odlukom sudaca 4:1.  

FOTO: Hrvatski boksački savez