Vijesti /16 travnja 2026

Podijeli

Na kuglani Pampas proteklog je vikenda održano 34. Prvenstvo Hrvatske za slijepe i slabovidne osobe. Na istom je nastupala i kuglačka ekipa Športske udruge slijepih Svjetlost Osijek koja je nakon sedam odigranih kola zauzela treće mjesto! Prvoplasirani su bili predstavnici Zagreba dok je drugo mjesto zauzela Koprivnica, a sve je medalje i pehare podijelio predsjednik Zajednica osječkog sporta Alen Nađsombat.

Prvi dan natjecanja kuglači su se mogli okušati u disciplini sprint u kojoj su prva mjesta u svojim kategorijama osvojili Darko Sarapa (B2) i Duško Božić (B3). Stojan Bjelajac (B1) u istoj je osvojio četvrto mjesto, Zoran Radić (B2) bio je šestoplasiran, a Magdalena Sablić (B2) sedmoplasirana. U subotu se nastavilo kuglati u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, a osječki su predstavnici i ovdje ostvarili zapažene rezultate. U ukupnom poretku svojih kategorija Bjelajac je zauzeo drugo mjesto, baš kao i Sarapa, dok je Sablić bila četvrtoplasirana, a Božić petoplasirani. U ekipnom poretku klubova Svjetlost se našla na trećem mjestu, odmah iza prvog Zagreba i druge Koprivnice.

Čestitamo osječkim predstavnicima na osvojenim medaljama!

FOTO: ŠUS Svjetlost