Vijesti /25 lipnja 2025

Podijeli

3v3

Otvoreno prvenstvo Hrvatske u 3×3 košarci ponovno dolazi u središte Osijeka! Sedmi turnir ovogodišnje turneje održat će se 27. i 28. lipnja na Trgu Ante Starčevića u sklopu Osječkih ljetnih noći, a u organizaciji Košarkaškog saveza Osječko-baranjske županije i Zajednice osječkog sporta. Turnir službeno nosi naziv 3×3 Osijek 2025 – Road to WT Lausanne via Ghetto Basket Tallinn Quest budući da će pobjednička seniorska ekipa osigurati nastup na međunarodnom kvalifikacijskom turniru u Tallinnu koji vodi do FIBA World Toura u Švicarskoj.

Velik je odaziv za ovo jedinstveno natjecanje u samom centru grada Osijeka, pa su organizatori bili primorani otvoriti kvalifikacije. Kvalifikacijski dio održat će se tako u petak, 27. lipnja, kada će se šest ekipa pokušati probiti do glavnog turnira. U petak će se ujedno odigrati i natjecanje po grupama, a onda nas u subotu očekuju četvrtfinala, polufinala i finala. Osim seniora, održat će se i turnir mladih na kojem će nastupati kategorije dječaka do 14, 16 i 18 godina, a natjecat će se i djevojčice do 15 godina. Poseban turnir bit će u subotu za košarku 3×3 u kolicima.

Gradonačelnik Radić zaigrat će revijalnu utakmicu

Najbolje plasirana hrvatska seniorska ekipa ostvarit će pravo nastupa na Završnom turniru Prvenstva Hrvatske u Solinu, a kao što je već spomenuto, pobjednik turnira osigurat će Wild Card za Quest u estonskom Tallinnu. Uz to, osigurana je novčana nagrada za prva tri mjesta na turniru.

„Nama je ovaj turnir posebno važan jer promovira 3×3 košarku u srcu grada i omogućuje uključivanje mladih kroz brojne kategorije. Zahvaljujući podršci Grada i Zajednice osječkog sporta, nabavili smo službeni FIBA-in teren Enlio i profesionalni koš Shedule. Planiramo ih postaviti u zatvoreni prostor i tako omogućiti mladima treninge i razvoj tijekom cijele godine”, istaknuo je Miroslav Kontrec, tajnik Košarkaškog saveza grada Osijeka i jedan od sudionika u organizaciji turnira.

Treba dakako istaknuti da će se u petak održati i Generacijski turnir osječkih košarkaša koji će povezati prošlost i sadašnjost lokalne košarke, a koji će time dati i dodatnu vrijednost ovom turniru. U subotu je pak, uz redovni program natjecanja, u planu i revijalna utakmica u kojoj će nastupiti osječki gradonačelnik Ivan Radić. Uzbudljivi susreti igrat će se pod reflektorima u centru našega grada, a gledatelje uz to očekuje bogat glazbeni program, nagradne igre i zabavne aktivnosti za djecu. Osim populariziranja košarke, ovaj će događaj svakako doprinijeti promociji našeg grada na Dravi kroz atraktivne fotografije s glavnog osječkog trga koje će obići cijelu Hrvatsku!