Podijeli

Odbojkašice Osijeka odigrale su svoju prvu natjecateljsku utakmicu u ovoj kalendarskoj godini te upisale poraz. U sklopu 10. kola SuperSport Superlige u maloj dvorani Gradski vrt svladao ih je karlovački Kelteks s 3:1 (16:25, 26:24, 25:22, 25:18) i na taj način uzvratio za poraz u njihovom prvom međusobnom susretu.
Gotovo dva sata trajao je ovaj dvoboj u Osijeku. Domaće odbojkašice bolje su krenule i poprilično samouvjereno i brzo, na pogon sjajne Lucije Šoš, odradile prvi set kojeg su privele kraju u svoju korist s 25:16. Uslijedila je potom nešto ravnopravnija borba u kojoj su i gošće imale što reći, pa su nakon još 30 minuta igre izjednačile na 1:1 u setovima. Najavljivalo se da će ova utakmica biti borbena i izjednačena i upravo je takva i opravdala očekivanja. Osječanke su bolje krenule i u trećem setu, da bi Karlovčanke brzo poravnale rezultat. Na semaforu je stajalo 20:20, a onda su gošće napravile seriju 5:2 i postavile 2:1 u setovima. Četvrta, pokazalo se na kraju i odlučujuća dionica, također je pripala igračicama Kelteksa koje su se s punim plijenom vratile u Karlovac.
„Pokazali smo borbenost i zajedništvo na terenu i nismo se predavale do samog kraja. Međutim, nismo iskoristile prilike koje smo imali, što je u konačnici ostavilo traga na rezultatu“, podijelila je nakon susreta Nastja Ilić iz domaćih redova.

Najbolja u osječkom sastavu ponovno je bila mlada Lucija Šoš s 23 poena, Esma Starhonić upisala je 13, a Taisa Weinand 12. Osječanke su i dalje na osmom mjestu ligaške ljestvice s 8 osvojenih bodova. U sljedećem kolu gostovat će kod trenutno vodeće Mladosti koja ima omjer od devet pobjeda i samo jednog poraza, upisanog još u studenom od Marine iz Kaštela. Bit će ovo drugi međusobni ogled Osijeka i Mladosti, a zagrebačka je ekipa bila uspješnija u onom prvom s maksimalnih 3:0.
„Iako nismo u ulozi favorita, a teren ćemo izaći s ambicijom da se pokažemo u najboljem mogućem svjetlu. Dat ćemo svoj maksimum i nastojati iz te utakmice izvući što više možemo“, zaključila je Ilić.
Utakmica će se igrati u subotu, 31. siječnja, s početkom u 18:30 sati u Domu odbojke – Bojan Stranić.