
Iako je gostima iz Vrgorca utakmica u Zrinjevcu bila kvalifikacijska u borbi za ostanak, MNK Osijek Kandit nije ispustio priliku pobjedom potvrditi drugo mjesto za play-off. Ovaj je dvoboj 18. kola završen rezultatom 3:1, što je Vrgorčane (ponovno) gurnulo u niži stupanj natjecanja. Bez obzira što su nastupili bez svojih velikih oslonaca: Sekulića, Walexa i Daniela, Osječani su došli do novih bodova jer su naprosto kvalitetniji od “davljenika” na prvenstvenoj ljestvici.
Ruben je u 5. minuti uputio upotrebljivu loptu pred suparnička vrata gdje je dobro reagirao Bukovec i sproveo je u mrežu. Ubrzo je Attos mogao poduplati vodstvo domaćina, ali su i gosti mogli do izjednačenja, kada je udarce Hrkaća i Grbavca “skinuo” Ditano. Vratar Osijek Kandita u 10. minuti je srušio Amokachyja koji je krenuo prema njegovim vratima u izrazitoj gol-šansi pa je zaradio izravni crveni karton. Tri minute kasnije Grbavac je u protunapadu zabio za 1:1. U drugom dijelu susreta Ruben je iz voleja efektno iskoristio ubačaj Attosa iz kornera, bilo je to u 24. minuti za novu prednost bijelo-plavih. Bošković i Govorko su mogli nešto više učiniti u gostujućim akcijama, da bi u 31. minuti drugi žuti karton zaradio Kozarić. U završnici susreta, igrala se 38. minuta, Amokachy je pogriješio, što je iskoristio Bukovec i postigao svoj drugi pogodak te postavio konačan rezultat.
Rijeka i Osijek Kandit osnovni su dio sezone završili s istim učinkom od 36 bodova, s tim da su Riječani sačuvali prvo mjesto. Na startu doigravanja Osječani će igrati s dubrovačkom Squarom, a prva je utakmica na rasporedu idućeg petka u dvorani Zrinjevac.
“Čestitam svim našim igračima, danas su opet pokazali ono što od njih najviše i tražimo, da u svakom nastupu pruže najviše što mogu. Osvojili smo isti broj bodova kao i Rijeka u prvenstvu, to najbolje govori kakvi smo najčešće bili tijekom ove sezone… Vjerujem da ćemo tako i nastaviti jer ono najvažnije tek nam slijedi”, poručio je trener Carmine Tarantino.