
Najbolju utakmicu sezone odigrali su nogometaši Osijeka u derbiju s Dinamom. Prezentirali su se na Maksimiru u odličnom izdanju i zasluženo slavili sa 4:2, što je prvi puta da su Osječani u HNL-u svladali Modre s dva gola razlike! Stoga sve čestitke pripadaju igračima i stručnom stožeru jer je pobjeda nad prvakom pokazala da ova momčad ima kvalitetu i da može igrati na vrlo visokoj razini. Zapravo je to izgledalo poput prave rapsodije! Nakon što je Pjaca doveo domaćina u vodstvo, izjednačujući pogodak postigao je Jakupović, zatim je Jurišić eurogolom preokrenuo rezultat u korist Bijelo-plavih da bi ponovno Pjaca matirao Malenicu početkom drugog poluvremena. No, čim su krenuli s centra gosti su još jednom stigli do prednosti pravom majstorijom Hernanija koji je spektakularno zabio lijevom vanjskom i već istaknuo kandidaturu za najljepši gol sezone da bi konačan ishod utakmice postavio Jakupović iz kaznenog udarca, nakon prekršaja Nevistića na Bukviću. Centarfor Osijeka je popularnom „panenkom“ nadmudrio domaćeg vratara, na oduševljenje osječkih navijača.
Cijela je momčad odigrala dobro i svatko je na svojoj poziciji znao što treba raditi. Tako smo i odradili cijelu utakmicu tako da svi do jednoga zaslužuju čestitke. Nije nas poremetio primljeni gol za 1:0, nastavili smo napadati i stvarati šanse iz kojih smo zabijale baš lijepe golove. Sretan sam i zbog naših navijača koji su nas i ovaj puta došli bodriti i drago mi je da smo ih razveselili pobjedom. I to potpuno zasluženom. Znao sam, čim sam vidio da bi to mogao biti kazneni udarac za nas, da ću se odlučiti na onakav šut i eto – ispalo je dobro. Moja je zadaća što više zabijati i asistirati, ali prije svega je važno da nam momčad pobjeđuje, rekao je Arnel Jakupović.
Uz njega su bili odlični i Roko Jurišić, Tiago Dantas, Santos Hernani, ali i vratar Marko Malenica koji je „skinuo“ nekoliko opasnih udaraca suparničkih igrača. NK Osijek i dalje zauzima petu poziciju na ljestvici HNL-a, ali sada s istim brojem bodova kao i četvrtoplasirani Varaždin te u sljedećem kolu na Opus Areni dočekuje Goricu.