Vijesti /13 travnja 2026

Podijeli

Zasigurno nije bilo lako, još manje ugodno nogometašima Osijeka nakon najvećeg poraza kojega su doživjeli nedavno u Zagrebu. No, njihov je trener Tomislav Radotić uoči drugog uzastopnog, vrlo teškog gostovanja i odlaska prvaku u Rijeku spomenuo pred novinarima kako je vrlo zadovoljan reakcijom igrama i njihovim angažmanom na treninzima. Da to nije bila prazna priča, pokazalo se u nedjelju na Rujevici gdje su Bijelo-plavi zasluženo slavili s 2:0, golovima Akerea u 5. minuti i Omerovića na isteku sudačke nadoknade vremena. Iznimno su to važni bodovi u borbi za ostanak, ali i za vraćanje samopouzdanja.

„Ispričali smo se našim navijačima za onu maksimirsku sramotu i jako mi je drago da je ovo bio naš odgovor na terenu. Znamo koliko je Rijeka dobra i kako ih je teško pobijediti, posebno pred njihovim navijačima, nama je to uspjelo i moramo biti sretni. Od početka utakmice se vidjelo da smo čvrsti i agresivni, isplatio nam se taj pritisak na njihovu zadnju liniju pa smo uz malo sreće zabili brzo i pogodak, a bilo je tu još šansi i situacija za još poneki. Cijela je momčad odradila odličan posao, posebno čestitam mladim dečkima koji su dobili i iskoristili svoju šansu te pokazali da se na njih može itekako računati. Ovo je pobjeda za naše najvjernije navijače kojima smo se bili dužni iskupiti za debakl u Zagrebu“, izjavio je Nail Omerović.

Radotić je u svemu – pogodio!

On je u samome finišu potvrdio pobjedu Osijeka, kada je lijepo s 15 metara naciljao donji desni kut nemoćnog vratara Zlomislića. Omeroviću je to sedmi pogodak u HNL-u ove sezone i vodeći je klupski strijelac.

„Bili smo hrabri, također i koncentrirani cijelo vrijeme utakmice i nagradilo nas je. Tako trebamo i nastaviti, a volio bih da u petak protiv Varaždina dođe i što više navijača na Opus Arenu i da zajedno krenemo po novu pobjedu. Žao mi je ozlijeđenih igrača Rijeke, Barišića i Fruka, želim im što brži oporavak, a svojim suigračima, svima odreda, čestitam na današnjoj izvedbi“.

U svakom slučaju, Osječani su napravili veliki korak ka svom osnovnom cilju u završnici državnog prvenstva. Izuzmemo li onakav dan na Maksimiru, kada im je mreža bila izrešetana, ovo je već peta od ukupno šest utakmica pod vodstvom Tomislava Radotića kako je mreža ostala „čista“. Trener svakako zaslužuje pohvale i na postavljenoj igri, izboru formacije i startne postave jer se sve pokazalo – pogođenim.