
Imaju nogometaši Osijeka sada već lijepi niz pozitivnih rezultata u HNL-u. Pod vodstvom novog trenera Tomislava Radotića odigrali su četiri utakmice u kojima su prvo ostvarili dvije vezane pobjede, a nakon toga i dva remija. Ovaj posljednji odnosi se na gostujući ogled s koprivničkim Slaven Belupom, odigran na stadionu Ivan Kušek Apaš. Kao i kolo prije protiv Gorice, rezultat je bio 0:0, a najveću prigodu tijekom ovoga susreta Bijelo-plavi su propustili u samoj završnici kada je Jelenić nakon jednog kornera iz peterca pogodio gredu. Ostao je dojam da su Osječani mogli dosegnuti i preostala dva boda, bez obzira što su za suparnika imali dobrog protivnika kojega su ovaj puta uspjeli poprilično primiriti na terenu.
“I moj je dojam takav, da smo ovaj puta trebali pobijediti. Mogu biti zadovoljan igrom, dečki su odradili na terenu ono što smo pripremali tijekom tjedna za ovu utakmicu, držali su se dogovora i ispunili naše zahtjeve, ali mi je krivo što u toj zadnjoj trećini terena previše kompliciramo i donosimo lošije odluke kada smo s loptom u kaznenom prostoru ili nadomak njemu… Činjenica je da nismo primili gol i to je svakako pozitivno, no želio bih izgraditi prepoznatljivost ove momčadi, koja će uz pravi gard i malo više hrabrosti osvajati bodove u ovakvim susretima. Zato mi je žao što nismo pobijedili jer bi to i igračima bila potvrda da su puno bolji u odnosu na našu trenutnu poziciju. Hvala navijačima koji su nas i ovaj puta došli bodriti, lijepo je u takvom ozračju biti dijelom NK Osijek”, izjavio je Radotić.
Jedan od boljih pojedinaca bio je ukrajinski veznjak u osječkim redovima, Oleksandr Petrusenko. Stručni stožer mu je ukazao priliku u zadnja dva kola i on je u potpunosti ispunio očekivanja.
“Svakome po bod je vjerojatno i najrealniji ishod ove utakmice. Željeli smo pobijediti, ali ni bod nije loš. Idemo dalje, nastaviti još bolje. Defanzivno smo opet bili vrlo dobri, u napadu nešto slabiji jer nismo uspjeli zabiti, ali kompletna momčad igra i obranu I napad. Šteta što nismo zabili u finišu, bilo bi to odlično, ali takav je nogomet, nekada lopta uđe, drugi puta završi na gredi kao ovaj puta… Podigli smo samopouzdanje, atmosfera nam je dobra i vjerujem da ćemo posljednji krug prvenstva odigrati najbolje što znamo”, rekao je Petrusenko.
Osijek je i dalje pretposljednji na prvenstvenoj ljestvici s pet bodova više od Vukovara koji je na samome začelju. Slijedi nam sada stanka u HNL-u zbog gostovanja hrvatske reprezentacije u SAD-u, a nakon toga će Bijelo-plavi na dva teška gostovanja. Prvo će ih dočekati Dinamo na Maksimiru, a potom i Rijeka na Rujevici.
FOTO: NK Osijek