
Košarkaši Vrijednosnica Osijek u nedjelju navečer odigrali su zaostalu utakmicu 13. kola FAVBET Premijer lige u kojoj su gostovali kod Šibenke. Utakmicu na Baldekinu Osječani su izgubili u svom slabijem izdanju u odnosu na protekle dvoboje, a na kraju je bilo 90:76 u korist domaćina (26:25, 30:18, 20:17, 14:16). U uvodnih deset minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i nijedna nije stekla nekakvu opipljiviju prednost, ali se puno toga promijenilo u drugoj četvrtini. Šibenčani su ostvarili seriju od 11-0 i značajnije se odvojili, tako da je pri odlasku na odmor na semaforu bilo 56:43.
Nisu Narančasti popuštali niti u drugom poluvremenu, održavali su svoje vodstvo, a Brokeri ovaj puta nisu uspijevali pratiti taj ritam i pronaći prava rješenja u obrani. Osjetio se svakako i izostanak nekih bitnih igrača, kao i činjenica da je trener Domagoj Kujundžić prošloga tjedna na treninzima jedva skupio petoricu igrača, budući da su ostali bili bolesni. Postojala je čak i inicijativa da se utakmica uslijed toga još jednom odgoditi, no Šibenka na to nije pristala. Energija Osječana bila je ispod dosadašnje razine, što se u spomenutim okolnostima moglo i očekivati. Protivnik je jednostavno bio agresivniji i odlučniji, iskoristio je i prednost domaćeg parketa i pobijedio. Najučinkovitiji u osječkim redovima bili su Uljarević sa 17 te Rebić sa 16 poena.
Vrijednosnicama Osijek dobro je došla aktualna stanka u FAVBET Premijer ligi uslijed nastupa hrvatske reprezentacije, kako bi se bolesni igrači oporavili, a momčad kompletirala za nadolazeće izazove. Sljedeću utakmicu naš će premijerligaš odigrati za dva tjedna, kada će gostovati kod Dubrovnika. Na ljestvici vodi Zadar sa 40 bodova, ispred Cedevite Junior s 37. Brokeri su na desetoj poziciji s istim brojem bodova (28) kao i devetoplasirana Šibenka. Pretposljednji Alkar ima samo bod manje, dok je na začelju zacementiran Dubrovnik s 24 boda.