Vijesti /13 svibnja 2025

Podijeli

Gradonačelnik Radić nagradio Rebolja, Pratljačića i Mursu

Kako to i običava kada je riječ o velikim sportskim uspjesima naših građana, gradonačelnik Osijeka Ivan Radić u ponedjeljak je u Gradskoj upravi upriličio svečano primanje za Zvonimira Rebolja i Luku Pratljačića, državne prvake u boksu te Muški odbojkaški klub Mursa koji je ove sezone osvojio duplu krunu!

Taj 27. travnja ostat će zlatnim slovima upisan u povijest osječkog sporta. Na 22. Prvenstvu Hrvatske za seniore u boksu, zlatnom medaljom prvi se okitio Zvonimir Rebolj iz Boksačkog kluba Osijek kojemu je ovo ujedno bio i povijesni, prvi seniorski naslov! U kategoriji do 90 kg, Rebolj je u finalu svladao Nikicu Radonića iz Splita. Odmah u sljedećoj borbi, do druge zlatne medalje došao je njegov klupski kolega Luka Pratljačić koji je obranio naslov državnog prvaka u kategoriji iznad 90 kg, svladavši Marijana Brnića iz Groma Split u prekidom u trećoj rundi. Za ove iznimne rezultate gradonačelnik Radić uručio je svakome po 3.000 eura.

„Veliki uspjeh za cijeli grad, za sport. Zvone je državni prvak do 90 kg, Luka je obranio svoju kategoriju iznad 90 kg. Mursa je ove godine uzela duplu krunu, što je do sada nezabilježen uspjeh. Siguran sam da ćemo tako nastaviti i u budućnosti“, poručio je gradonačelnik Osijeka.

Mursa nagrađena s 15.000 eura, Grad izdvojio rekordna sredstva

Nakon zlatnih medalja naših boksača, za sjajan završetak te iste nedjelje pobrinuli su se osječki odbojkaši. MOK Mursa u finalnoj je seriji svladala zagrebačku Mladost i ispisala povijest osvojivši naslov prvaka Hrvatske! Uspjeh je još veći kada se uzme u obzir da je Mursa i prvi osječki muški kolektiv u loptačkim sportovima s titulom državnog prvaka, a u istoj je sezoni osvojila i Kup Hrvatske. Dvostruka kruna osječkih odbojkaša koje je gradonačelnik nagradio s 15.000 eura.

Tim povodom, Radić je podsjetio i na značajna ulaganja Grada u sport koja su značajno povećana u posljednje četiri godine, pa je umjesto 5 Grad sada izdvojio 15 milijuna eura. Tu su, naravno, i određeni infrastrukturni projekti kao i kompletna podrška osječkim sportašima.

„Uveli smo brojne novine, od toga da Grad plaća suce svim mlađim dobnim kategorijama, stipendiramo sportaše pete i šeste kategorije, pokrivamo troškove dvorana, sufinanciramo trenere i edukacije, i s takvom ćemo praksom nastaviti i ubuduće. Naravno, tu su i infrastrukturni projekti. Posebno bih istaknuo nastavak rekonstrukcije Copacabane, obnovu gradskih bazena koje prvi put obnavljamo otkako su otvoreni, te park i dvoranu Zrinjevac, čiju ćemo obnovu uskoro započeti“, dodao je Radić.

Ponosni što su lokalpatrioti

Ponosni su, dakako, bili i sportaši zbog kojih je organiziran ovaj prijam.

„Put je bio dugačak i naporan, ali isplatilo se, uspjesi su tu. Nadam se da ćemo u istom ritmu nastaviti dalje. Sada je plan Svjetsko prvenstvo ove godine, a nagodinu branim naslov prvaka“, istaknuo je Rebolj.

Njegov klupski kolega Luka Pratljačić zahvalio je Gradu na podršci, pa najavio svoj profesionalni debi koji ga vrlo uskoro, 23. svibnja, očekuje u Zagrebu.

„Drago mi je što predstavljam ovaj grad i što mogu reći da sam lokalpatriot. Nadam se da ću vam i ubuduće osvijetliti obraze“, dodao je Gunner s Juga 2.

Naposljetku, MOK Mursa predstavljali su, između ostalih, predsjednik Zlatko Kraljević, kapetan Davor Bogdanović i njegovi suigrači Leo Andrić i Lovro Škugor. Dupla kruna zajednički je uspjeh cijelog kolektiva, ali i povijesni trenutak i zasigurno motivacija za buduće generacije.

„To je pobjeda i grada i svega, i ponosan sam što sam kapetan ove momčadi, što sam iz ovog grada i kluba“, zaključio je Bogdanović.

Najveći rezultat ovih uspjeha jest zajedništvo naših sportaša i Osječana, a gradonačelnik je istaknuo da će podrška Grada biti i veća nego do sada. Ipak, ovakvi rezultati su to zaslužili.

FOTO: Grad Osijek