Podijeli

Gimnastički klub Osijek Žito pokreće dva nova treninga namijenjena djevojkama i ženama – Fit Gym i Gym Dance. Programi su to koji povezuju ples, elemente gimnastike, funkcionalni trening, snagu i fleksibilnost, a koji će službeno krenuti početkom lipnja. Prije službenog početka, klub će organizirati besplatne probne treninge za sve zainteresirane polaznice uz obaveznu prijavu na poveznici https://forms.gle/fWRjtqqfbj2a2xE69.
Program Gym Dance namijenjen je ženama starijima od 30 godina, a osmišljen je kao spoj plesnog plesnog aerobika, vježbi snage i fleksibilnosti. Naglasak je na razvoju kondicije, jačanju kardiovaskularnog sustava, koordinaciji i boljem osjećaju u vlastitom tijelu. Osim tjelesne aktivnosti, program ima i važnu rekreativnu i socijalnu komponentu - kroz pokret, glazbu i rad u grupi polaznicama se nudi prostor za oslobađanje od svakodnevnog stresa i stvaranje zdravih navika u ugodnom okruženju. Treninzi će se održavati utorkom i petkom od 18 do 19 sati u osječkom Sokol Centru.

Drugi program, Fit Gym, namijenjen je djevojkama od 18 do 30 godina, a temelji se na sporijim, kontroliranim pokretima, oblikovanju tijela, aktivaciji dubokih mišića, razvoju stabilnosti i povećanju mišićne snage. Posebna se pažnja posvećuje pravilnom disanju, kvaliteti izvedbe i osjećaju u svakom pokretu, a cilj programa je snažnije tijelo, bolja postura, veća fleksibilnost i smanjenje napetosti. Ovi se treninzi pak održavaju ponedjeljkom i srijedom od 20 do 21 sati.
Nove će programe voditi Andrea Stanković, trenerica s 13 godina plesnog iskustva, koja je vodila treninge i sudjelovala na raznim natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu poput, primjerice, Dance Festa u Novom Sadu, European Dance Championsa u Poreču, svjetske smotre u Portugalu, a nastupala je i u televizijskim projektima poput Supertalenta ili Dore.
„Pozivam sve djevojke i žene da nam se pridruže na besplatnim probnim treninzima te naprave prvi korak prema jačem, zdravijem i opuštenijem tijelu. Gym Dance i Fit Gym su programi u kojima ćemo kroz ples, snagu i dobru energiju graditi bolji osjećaj u vlastitom tijelu“, istaknula je trenerica Andrea.
Službeni treninzi počinju od 1. lipnja, a održavat će se na drugom katu Sokol Centra. Mjesta će biti ograničena, pa svi zainteresirani trebaju rezervirati mjesto na poveznici: https://www.gdosijek.hr/upisi-se/upisi-se.

FOTO: GK Osijek Žito