
Nakon dva uzastopna poraza, bila je ovo psihološki vrlo zahtjevna utakmica za rukometaše Osijeka. Na Zrinjevac je stigla Dubrava koja je konkurent za ispadanje iz lige, a takve su momčadi često i najopasnije. I doista, bila je Dubrava zahtjevan i kvalitetan protivnik, ali kad su Verajini igrači otvorili utakmicu s 8:1, dileme nije bilo. Uz raspoloženog vratara Frajhauta i igrače od kojih su se gotovo svi upisali u strijelce, domaćini su svladali Dubravu 32:26 u sklopu 3. kola Paket24 Premijer lige-Lige za ostanak.
Poprilično čvrsto i odlučno otvorili su Osječani ovu utakmicu. Plan je bio pred domaćom publikom isprati onaj gorak okus nakon dva poraza na otvaranju Lige za ostanak i prikazati kvalitetan rukomet kakav ove sezone gledamo na Zrinjevcu. Poprilično furiozno držali su se tog plana jer su utakmicu otvorili sa serijom 8:1. Kao na traci mrežu su tresli Vašarević, Čičak, Zrno, Čurić i Bolanča, a s druge strane je Frajhaut skidao gotovo sve pokušaje zagrebačkih rukometaša. U prvih 15 minuta gosti su uspjeli zabiti tek četiri pogotka, a onda su se malo trgnuli. Pokušali su zaprijetiti Osječanima, ali najviše su uspjeli doći na minus tri u 25. minuti (14:11). No, snage za još jedan nalet nisu imali, a domaćini su se tu komotno odvojili na +5 i postavili 17:12 s kojim su otišli u svlačionice.
Gotovo svi se upisali u strijelce
U drugom smo dijelu susreta gledali nešto ravnopravniji susret. Razbranio se i Dubravin vratar Matija Matov, pa su Osječani imali blagih problema s realizacijom. Nisu se mogli opustiti sve do 50. minute utakmice jer su gosti uporno prijetili i pokušavali sustići razliku. No, i dalje nisu uspijevali smanjiti na manje od tri pogotka zaostatka. U već spomenutoj 50. minuti domaćini su se pogotkom Noe Kovačevića odvojili na 27:20, i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Iskoristio je trener Veraja ovaj susret kako bi dao minutažu svim igračima, a oni su odgovorili vrlo dobro i gotovo su se svi upisali u strijelce. U igru nije ulazio jedino mladi drugi vratar Antonio Kampić jer je ipak Frajhaut opet imao sjajnu večer.
„Htio bih najprije čestitati ekipi Dubrave na odličnoj utakmici, danas su stvarno bili zahtjevan protivnik. Nama psihološki nije bila nimalo jednostavna utakmica, nakon uvodna dva poraza bilo je biti ili ne biti. Na kraju smo odlično otvorili, držali se na pet razlike do poluvremena, međutim nismo uspjeli već tu zaključiti utakmicu. Puno smo zicera promašili i neke stvari u obrani nismo baš najbolje odigrali, ali nešto se i njih pitalo. Čestitam svojim dečkima jer su dva boda tu. Još četiri do šest bodova, i mislim da nećemo morati strahovati za ostanak“, podijelio je Osijekov trener Frano Veraja.
Prvo ime susreta uvjerljivo je bio već spomenuti Lovro Frajhaut koji je u 19 navrata sačuvao vlastitu mrežu i imao više od 40 posto obrana. Najbolji strijelci su pak bili Fran Čurić sa sedam i David Čičak te Karlo Vašarević s pet pogodaka. Ova dva boda donijela su i skok na ljestvici, odnosno povratak na ono dobro poznato drugo mjesto s kojeg su i otvorili Ligu za ostanak. Imaju Osječani trenutno 14 bodova, jednako koliko i trećeplasirani Rudar, dok četvrtoplasirani Varaždin 1930 ima bod manje. U sljedećem kolu Verajina će momčad u subotu gostovati u Karlovcu.
FOTO: RK Osijek